CUKROVKA

Nebezpečné civilizační onemocnění, jehož výskyt v populaci stoupá extrémní rychlostí. Existují dva typy cukrovky (diabetes mellitus).

Při cukrovce I. typu slinivka tvoří velmi málo inzulinu anebo netvoří žádný. Obvykle se jedná o autoimunitní onemocnění, kdy tělo vytváří protilátky samo proti sobě, v tomto případě proti buňkám slinivky břišní.

U diabetu II. typu se může také v menší míře jednat o nedostatek tvorby inzulinu, ale převážně je tento druh onemocnění charakterizován necitlivostí buněk na inzulin. Jinak řečeno, tělo vytváří inzulinu dostatek, ale buňky jej neumí využít.

Cukrovka II. typu je civilizační onemocnění vznikající stručně řečeno z přebytku jídlanedostatku pohybu a z všudypřítomného stresu. Nadměrným požíváním cukru (téměř v každém - i slaném jídle), nekvalitních tuků, alkoholu a různých chemických látek včetně léků trvale způsobujeme extrémní metabolické přetížení pro naše játra a následně celý zažívací trakt. Chronickým nedostatkem pohybu se nedostatečně aktivují naše svaly a buňky v nich ztrácejí citlivost na inzulin.

Cukrovka jako onemocnění se dá dobře ovlivňovat užíváním farmaceutických léků, takže v současné době se již nejedná o smrtelné onemocnění. Daleko závažnější jsou však pozdní komplikace, mezi něž patří poškození periferních cév, což má za následek velmi špatné prokrvení končetin, poškození oční sítnice, zvýšené riziko infarktu a mozkové mrtvice, selhávání ledvin a celkovou sníženou hojivost ran.

Doporučujeme:

Přírodní ovlivnění u diabetu I. typu spíše posiluje ostatní orgány a snaží se zmírnit riziko pozdních komplikací.

Doporučujeme střídat preventivně různé čaje, zejména LEDVINY, OSTRÝ ZRAK, JÁTRA a ŽÍLY. Bylinné čaje je možné nahradit i směsmi z pupenů JATERNÍ DETOX, LEDVINY A MOČOVÝ MĚCHÝŘ, ŽÍLY A LYMFA.

Přírodní podpora u diabetu II. typu může hodně pomoci, zejména v počátku onemocnění. Doporučujeme obden střídat čaje JÁTRA a LEDVINY. K tomu denně užívat čaj ANTICUKR ¼ litru ráno a ¼ litru odpoledne. Tento čaj je možné nahradit směsí z pupenů ANTICUKR rozdělenou na 3 denní dávky. K tomu denně užívat přírodní kapsle DIGESTIV s přirozeným obsahem Inulinu

Tinktura z pupenů MORUŠOVNÍK pozitivně působí na hladinu krevního cukru zejména v počátcích rozvoje diabetu.

Pokud pacient již užívá farmakologickou formu inzulinu, vždy je nutné, aby se o další přírodní podpoře poradil s lékařem.

Všichni pacienti trpící tímto onemocněním by měli navštívit dobrého výživového poradce a striktně upravit svou stravu, nejenom její množství, ale zejména kvalitu.

Základem kvalitní a úspěšné léčby je pohyb! Nejpřirozenějším pohybem je chůze. Choďte denně 30 minut lehce svižným tempem a vaše onemocnění se rapidně zlepší!

Doplnit:

Aloe C+,  Fytominerály

 

Nejprodávanější

53
1710015317100
Značky
 

Stránka 1 z 1 - 34 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 34 položek celkem

Provozovatel shopu, jako správce osobních údajů zpracovává cookies soubory, pro vylepšení eshopu, analytické účely a cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde