MIGRÉNA

Migréna je zvláštní záchvatovitá bolest hlavy spojená s rozostřeným viděním, světloplachostí, nevolností, někdy zvracením a celkovou slabostí.

Projevy migrény mohou trvat od několika hodin až po několik dní. Migréna nejčastěji postihuje ženy ve věku do 35 let, pak se většinou projevy zmírňují, někdy úplně vymizí.

Z pohledu alternativní medicíny ji v zásadě způsobuje dysfunkce žlučníkumočového měchýře a hormonální dysbalance. Nad všemi třemi stojí trvalý stres.

Hormonální dysbalanci lze velmi dobře odhalit, pokud se migrény opakují pravidelně v období před menstruací a při ovulaci.

Migrény způsobené dysfunkcí močového měchýře z mých zkušeností většinou postihují muže. Projevují se bolestmi začínajícími v oblasti zátylku, někdy temene hlavy.

Migrény způsobené dysfunkcí žlučníku bývají nejčastější. Neznamená to nutně, že by klient měl žlučníkové záchvaty, ale může mít žlučník podrážděný od permanentního psychického vypětí, vlivem špatného složení jídelníčku či léků apod. Tyto migrény se projevují počínající bolestí na spáncích, na čele a za očima.

Důležité je upozornit, že při pravidelně se opakujících bolestech hlavy je vždy důležité navštívit lékařea vyloučit závažná onemocnění, při kterých mohou být bolesti hlavy průvodním příznakem.

Často je migréna zaměňována s bolestí hlavy způsobenou trvalým, chronickým zánětem čelních dutin. Pokud trpíte na celoroční chronické rýmy, zkuste nejdříve léčbu jako při zánětu čelních dutin.

Doporučujeme:

„Hormonální“ migréna:

Střídavě po dni pít čaje BOLE-HLAV a ŽENSKÝ. K tomu denně užívat tinkturu z pupenů JEŘÁB PTAČÍ a tinkturu z bylin ŘIMBABA. Dále doporučuji kapsle POHODA  a Omega 3.

Migréna „od močového měchýře“:

Střídavě po dni pít čaje BOLE-HLAV a MOČOVÝ MĚCHÝŘ. K tomu denně užívat tinkturu z pupenů LICHOŘEŘIŠNICE a tinkturu z bylin ŘIMBABA. Dále doporučuji HOŘČÍK.

Migréna „od žlučníku“:

Střídavě po dni pít čaje BOLE-HLAV a ŽLUČNÍK. K tomu denně užívat tinkturu z pupenů LÍPA a tinkturu z bylin ŘIMBABA. Dále doporučuji kapsle POHODA  a Omega 3.

Při působení na migrény vždy dbejte na pravidelné masáže a uvolnění oblati krční páteře.

Doplnit: Kelp

 

Nejprodávanější

65
4215516542155
Značky
 

Stránka 1 z 1 - 13 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 13 položek celkem

Provozovatel shopu, jako správce osobních údajů zpracovává cookies soubory, pro vylepšení eshopu, analytické účely a cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde