Překyselení a vnitřní kyselo-zásaditá rovnováha těla

SAMOSTUDIUM INFORMACE PRO VÁS

 

Překyselení a vnitřní kyselo-zásaditá rovnováha těla

Organismus každého z nás je uzpůsoben tak, že bychom se mohli dožít až 130 let. Svým stylem života si buď dokážeme zachovat zdraví až do pokročilého věku, nebo naopak přivodit nemoci a předčasnou smrt. Zloba, stres, nevhodná skladba stravy či nepřiměřené jednání nám odečítají potřebné body z našeho „životního konta“. Zároveň se tak vytváří vhodné prosředí pro onemocnění a bolest. Existuje nespočet nemocí, ale pouze jediná jejich příčina:

nevhodný způsob života.

Než si řekneme jak odkyselit, je důležité vědět proč. Překyselení organismu je v současném světě jedním z nejnebezpečnějších degenerativních zdravotních problémů vůbec. Obzvláště proto, že mu doposud není věnována patřičná pozornost. Překyselení, jeho dopady a souvislosti, zdá se unikají jak oficiální nauce o zdraví, tak i nám samotným. Málokdo si doposud dokáže uvědomit přímý vztah mezi možným dlouhodobým nadbytkem kyselin v organismu a zdravím. Zdraví, neboli stav bez nemoci, je totiž bezprostředně závislé na rovnováze kyselých a zásaditých látek v těle. Stav nadbytku kyselin způsobuje či zhoršuje drtivou většinu nemocí.

Dá se říci, že je to přímo zlatý klíček k našemu zdraví. Co to znamená. Podle významných světových autorů totiž téměř není možno onemocnět, dokážeme-li udržet správnou zásadito-kyselou rovnováhu v organismu. Přinejmenším je možné se s přehledem vyhnout riziku degenerativních onemocnění!!! A co to znamená pro nemocné...? Pokud je možné nastolit správný poměr kyselin a zásad v těle, je vždy možná náprava zdravotního stavu či dokonce vyléčení!!!

 

Překyselení těla jako takové se projevuje (manifestuje) v sedmi fázích:

 

1) ztráta energie

2) přecitlivělost a podrážděnost

3) zahlenění a zácpa

4) záněty a zápaly

5) ztuhnutí měkkých tkání (zatvrdliny jako např.vředy, bolesti svalů, karnatění cév, problémy s páteří, povlaky...)

6) tvoření vředů a na závěr

7) degenerace (rakovina, nemoci srdce, infarkty, mrtvice, aids, diabetes, skleroza...)

 

V dřívějším stádiu nerovnováhy, tyto symptomy nemusí být velmi intenzivní a zahrnují takové projevy jako například vyrážky na kůži, bolesti hlavy, alergie, rými, chřipky, problémy s dutinami. Jak se to zhoršuje, vzniká stav vážnějších situací.

 

Oslabené orgány a systémy těla se začínají dávat na cestu, jejímž výsledkem je nefunkčnost štítné žlázy, nadledvinek, jater a tak dále. Jak se tkáně stávají stále více kyselími, snižuje se úroveň kyslíku v tkáních a metabolismus buněk se zastaví. Jinak řečeno, buňky umírají, vy umíráte.

 

Vše lze pochopit jednodušeji než se zdá.

 

Náš organismus to ví naprosto přesně a proto s geniální přesností udržuje ve správném pH orgán, terý považuje za nejdůležitější.

 

Krev! Krev má pH 7,35 až 7,4 s velmi nepatrnými výkyvy.

 

Pokud by se tato rovnováha výrazněji snížila pod 7,35 člověk zemře. Jak jednoznačné...Celá řada biochemických procesů v těle je zaměřena na udržení pH krve a to i za cenu „nesprávné funkce jiného orgánu“ Krev má prostě přednost...Jak se tento důležitý proces realizuje?

 

Kyseliny jsou pro organismus škodlivé látky. Některé se v organismu tvoří jako produkty látkové výměny (chlorovodíková, octová, močová apod.) jiné bohužel přijímáme, tyto je bezpodmínečně nutné odbourávat/redukovat, pomocí látek zásaditého charakteru (minerály, stopové prvky...aloe vera). 

 

Jestliže přijímáme zásaditých látek málo a kyselých mnoho, organismus je nucen použít pro redukci kyselin uložené zásadité látky. Vápník z kostí, chrupavek a zubů, Na a K z krve, chrom ze slinivky, zinek z prostaty..., hořčík který byl původně určen pro nervovou soustavu..... Tím dochází k ochromení bezchybné činnosti orgánů a následně pak k nemocem, které dlouhodobým překyselením stávají chronické.

 

A to je špička ledovce. Když dojde k překyselení, je to příliž moc i pro krev, aby si zachovala rovnováhu, tento přebytek kyselin se proto uloží na uskladnění do tkání=přetížený lymfatický-imunitní systém, játra, ledviny, srdce, pankreas, a střeva, dále se ukládají do tukových tkání, prsy, boky, stehna, břicho a mozek=polypy, hleny, cysty, kyselé krystaly, nádory, bradavice, ekzémy, skvrny, mateřská znaménka, mozoly, puchýřky apod.

 

Na prevenci a kompenzaci , když se tak mnoho kyselin přijímá stravou a výběrem stresujícího životního stylu, krev začne vytahovat alkalické minerály z našich tkání - jinými slovy, začínáme být kanibaly sama sebe. Tento ničící proces odpadních kyselin bychom mohli nazvat procesem rýchlého stárnutí.

 

Existuje skupina základních minerálů , které jsou zvlášť vhodné na neutralizaci či detoxikaci silných kyselin, jako sodík, draslík, vápník, hořčík, chrom, všechny tyto obsahuje aloe vera gel  společnosti ZDRAVÍČKO . Když tyto minerály reagují s kyselinami, vytváří se mnohem méně škodlivých látek, které potom mohou být eliminovány tělem.

 

Voda,voda a zase voda

V našem mírném pásmu vyloučí dospělí člověk denně nejméně 2,4l vody močí, potem, stolicí a při dýchání. Toto množství musí být bezpodmínečně zase doplněno. Část chybějící vody přijímáme v potravě, větší část musíme doplnit pitím. Zde je rozhodující, co pijeme, neboť jen „živá“ voda udží tělo zdravé. O „zdravé a mrtvé“ vodě se dozvíte více na www.aquarion.empatia.cz, ale zjednodušeně, lze říci, že „živá voda“ je voda zásaditá, ionizovaná a plná pozitivní energie, zatímco voda „mrtvá“ je kyselá, bez energie. Jak pH vody, tak i např. moči lze jednoduše změřit lakmusovým papírkem. „živou vodu“ lze získat např. zmrazením (dojde k pozitivní změně krystalické mřížky) či z energetizováním dostupné vody z vodovodu krystaly či energetickími záři, např.  Somavedic.

 

PROTOŽE NAŠE TĚLO JE 70% SLOŽENO Z VODY A NAŠE SOUČASNÁ STRAVA A PROSTŘEDÍ NÁS SOUSTAVNĚ DENNODENNĚ PŘEKYSELUJE, JE NANEJVÝŠ VHODNÉ PÍT ALESPOŇ 2 LITRY „ŽIVÉ“, ALKALICKÉ VODY!!!

 

Odkyselení organismu

Za osvědčený prostředek k odkyselení organismu je již dávno považována např. voda z brambor, nastrouhaná brambora. Vylučování kyselin také podporují různé čaje. I svižná procházka zřetelně vylepšuje kyselou situaci těla tím, že se zmnožené kyseliny vydýchávají.V dnešní době je vhodným řešením pravidelné pití Aloe Vera Gelu.

Ajurvédská, čínská medicína připomíná, že v době od 10 do 14 hodiny a po 22 hodině by se neměl užívat žádný prostředek k odkyselení.

 

Program k odkyselení organismu

  • pravidelná kontrola pH ( lakmusovým papírkem v moči ) - strava bohatá na zásady

  • dopoledne jíst nejlépe jen ovoce - dostatečně pít

  • ne každá voda je vhodná, omezit se na vodu neperlivou - omezit bílkoviny, cukry a sůl

  • jíst mnoho přirozených především čerstvých potravin - vyvarovat se zlosti a zbytečným stresům

  • vyhýbat se „jedům“ jako alkohol, nikotin atd.

  • jíst v klidu a důkladně žvýkat - nejíst pozdě večer

  • jíst málo masa nebo dokonce žádné

  • jednou denně zajisti tělu přísun zásad, aby pH hodnota tělních tekutin dosáhla 7,5 jednotek

  • denně mít dostatek pohybu kvůli získání kyslíku a odkyselování pomocí dýchacích cest

  • rostliné preparáty jako spirulina, květný pyl nebo klíčky

  • jíst často brambory - jídlo ochucovat kořením než solí

  • pravidelně zařazovat odkyselovací a zásaditý nápoj ( není to cola ani pivo)

  • denně zařazovat potravinové doplňky se stopovými prvky např.Aloe Vera

  • používat kvalitní odkyselovací a minerální produkty - co nejčastěji si dopřát zásaditou koupel,např bylinnou

    Stručný přehlad potravin z hlediska kyselosti a zásaditosti

Kyselinotvorné potraviny

Žitné klíčky, rýže loupaná, pšeničné klíčky, vejce, maso hovězí, vepřové, králičí, slepičí, kapři, slanečci, ementálský sýr, tvaroh, čočka, bílá mouka, busrké ořišky, bílé pečivo, krupice, para a vlašské ořechy, uzené maso, šunka, ovesné vločky, sádlo, hrách, mandle, lískové ořechy...

 

Zásadotvorné a neutrální potraviny

Ananas, angrešt, artyčoky, bambusové klíčky, banány, borůvky, brambory, brokolice, broskve čerstvé, brynza, bylinky, camembert, celer, celozrnný chléb, cibule, citrony, cuketa, čaj zelený, černý kořen-kostival, černý rybíz, černá jeřabina, červená řepa, červené zelí, česnek, datle, dýně, fazole zelené, fenykl, fíky sušené, grahamový chléb, hlávkové zelí, hrášek čerství, hroznové víno, hruška, husí prsa, chřest, jablko, jáhly, jahody čerstvé, jogurt bílí-zakysaný, kapusta,kedlubny, kdoule, kopr, kroupy, krůta, kukuřice, květák, kysaná smetana, kysané zelí, ledový salát, lněné semínko, maliny, máslo, meloun, meruňky, minerálka neperlivá, mirabelky, mléko mateřské, mléko kozí,mrkev, nektarinky, okurky, ořechy, ostružiny, petržel, platýz, podmáslí, pomeranč, porek, růžičková kapusta, rybíz, rýže natural, ředkev, ředkvička, řeřicha, sirovátka, slepice, slunečnicový olej, sojové klíčky, šípky, špenát, švestky, telecí filé a stehno, tresky, třešně, ústřice, višně, želatina, žitná mouka a chléb.....

 

Proč je překyselení organismu tak nebezpečné

  1. Pod vlivem acidozy ztrácejí červené krvinky pružnost, tuhnou a nemohou nadále protékat tenkými kapilárami. Postižená tkáň není dostatečně zásobena, kyslíkem a živinami, coč může přivodit infarkt či mrtvici.

  2. Buňky jsou závislé na neutrální tělesné tekutině, jelikož si sami nedokážou obstarat výživu ani odstranit odpadní látky, Aloe Vera to dodáže.

  3. Snížená hladina minerálů v těle jako následek překyselení způsobuje lomivost kostí a praskání cév.

  4. Usazováním toxických látek ve vazivu vzniká řada „zásobáren odpadů“, jež tělo zatěžuji.

  5. V návaznosti na překyselení organismu ztrácíme svoji přirozenou obranyschopnost vůči infekčním chorobám.

  6. Zadržované toxické látky vytvářejí vhodné podmínky pro plísňové onemocnění vyvolané Candidou albicans, jedovaté zplodiny látkové výměny poškozují játra a mozek.

  7. Zvýšené překyselení způsobuje tzv.“vegatativní acidozu“, při níž se člověk rychle unaví, vyčerpá a podává stále slabší výkony.

  8. Během léčení ( léky ) se uvolní jedovaté látky, dosud usazené v tkáních. Přitom může dojít k samovootravě těla, někdy dokonce i se smrtelnými následky

Tři nejvýznamnější příčiny onemocnění a jejich následky

  • nedostatek minerálů – arterioskleroza, křeřové žíly, osteoporoza, paradentoza, poškození meziobratlových plotének, tříselná kýla, vrásky, vypadávání vlasů, zubní kazy...

  • vylučování odpadních látek – akné, alergie, ekzémy, hnisavé mandle, lupénka, neurodermatitida, nažity, pocení nohou, zubní povlak...

  • ukládání odpadních látek – arterioskleroza, ledvinové – močové- žlučníkové kameny, pakostnice, revma,dna, starobní skvrny, infarkt, zubní kámen...