SLINIVKA

Slinivka je žláza s vnější a vnitřní sekrecí. Vnitřní sekreci představuje tvorba hormonu inzulin, který je vylučován do krve a podílí se na metabolismu cukrů. Poruchou této funkce vzniká cukrovka.

Vnější sekrece zabezpečuje tvorbu trávicích enzymů, které jsou vylučovány do dvanácterníku a podílí se na trávení stravy.

Slinivka má společný vývod do dvanácterníku se žlučníkem, takže je někdy obtížné diagnostikovat, jestli potíže způsobuje slinivka, nebo žlučník. Zánět slinivky také mohou způsobit chronické potíže se žlučníkem anebo žlučníkové kameny.

Slinivka je orgán, který velmi rychle reaguje na stres. Slinivku břišní bychom si měli chránit i z toho důvodu, že v těle ovlivňuje všechny sliznice, např. sliznici střev, žaludku, ale i dělohy.

Doporučujeme:

Při poruše zevní sekrece - trávicí funkce:

Střídavě po dni pít čaje SLINIVKA a NADÝMÁNÍ. K tomu denně užívat tinkturu PENÍZOVKA (kapat do horké vody nebo čaje) a přírodní kapsle DIGESTIV po jídle.

Při obtížích se slinivkou je důležitá úprava stravy a zejména striktní vynechání alkoholu.

Při poruše vnitřní sekrece vzniká cukrovka. Léčba viz kapitola cukrovka.

Doplňková léčba, kterou můžete užívat společně s uvedenou základní léčbou:

Aloe C+, Pohoda

Žláza s vnitřní a vnější sekrecí uložená v levém podžebříVnitřní sekrece zajištuje tvorbu hormonů zajištujících řízení správné hladiny cukru v krvi. Vnější sekrece zajištuje produkci trávicích enzymů.

Z pohledu alternativní medicíny ovlivňuje všechny sliznice a slizniční orgány v těle. Slinivka je jeden z orgánů, který velmi rychle a silně reaguje na dlouhodobý chronický stres.

Slinivka podle pravidel čínského pentagramu:

  • jinový orgán
  • element: země
  • období: září
  • chuť: sladká
  • barva: žlutá, hnědá
  • emoce: empatie, tvořivost, úzkost
  • související orgány: svaly, rty, ústa
  • vrchol činnosti: 9.-11. hodina
 

Nejprodávanější

65
1690016516900
Značky
 

Stránka 1 z 1 - 12 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 12 položek celkem

Provozovatel shopu, jako správce osobních údajů zpracovává cookies soubory, pro vylepšení eshopu, analytické účely a cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde