Hledáte pohodovou pohybovou aktivitu?

Hledáte pohodovou pohybovou aktivitu? Vyrazte na kolo!

 

Zdraví představuje tu nejvyšší hodnotu v životě každého z nás. Pokud nás nic nebolí ani netrápí, pak ho bereme jako samozřejmost. Problém nastává až v okamžiku, kdy se něco „pokazí“. Aby k tomu nedošlo a náš organismus byl dlouho v co nejlepší kondici, je třeba soustředit se na stravu. Tělo musí mít dostatek vitaminů, minerálů a dalších potřebných látek, aby mohlo správně fungovat. Základem zdravé výživy je pestrost a vyváženost. Do jídelníčku proto zařaďte dostatek ovoce, zeleniny, libové maso, ryby, ořechy a také tzv. superpotraviny, které jsou doslova napěchované živinami.

 

Zlepšíte fyzickou i duševní kondici

Správná skladba jídelníčku je však pouze jedna součást pevného zdraví. Zapomínat nesmíme ani na pohyb. Pravidelná pohybová aktivita udržuje náš organismus v dobrém fyzickém, ale také duševním stavu. Neznamená to však, že musíte hned vyrazit do posilovny. Sportovat se dá i jinak, pohodověji a na čerstvém vzduchu. Naskočte na vaše horské kolo a vydejte se do přírody. Provětráte si hlavu a zároveň uděláte něco pro vaši kondici. Pokud přimontujete i sedačku na kolo, může si výlet udělat celá vaše rodina včetně těch nejmenších ratolestí. Velkou výhodou cyklistiky je, že ji může provozovat každý, bez ohledu na věk nebo tělesnou hmotnost, nejsou totiž zatěžovány klouby.

 

Pohodlí především

Aby se pro vás jízda na kole stala radostí a nikoli utrpením, je třeba se na výlet pořádně připravit. Předtím, než vyjedete, pečlivě zkontrolujte stav kola a jeho výbavu a dbejte také na dostatečnou zásobu vody na cestu. Pitný režim se rozhodně nevyplatí podcenit, dehydratace totiž představuje velké nebezpečí a může vést až ke kolapsu. Mějte proto s sebou vždy láhev s vodou, do cyklobatohu se vám určitě vejde. Významný podíl na tom, jak se vám pojede, má také váš oděv. Investovat se rozhodně vyplatí do cyklo oblečení, které je vyrobené z funkčních materiálů. Místo klasického trička proto dejte přednost cyklistickému dresu, který vyniká svou prodyšností, efektně odvádí pot, rychle schne a vybaven bývá také reflexními prvky, takže vás nikdo nepřehlédne. Tak, neseďte doma na gauči a místo toho raději pořádně šlápněte do pedálů!

Provozovatel shopu, jako správce osobních údajů zpracovává cookies soubory, pro vylepšení eshopu, analytické účely a cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde