Léčba chřipky: Jak ji urychlit?

Podzim a zima se každým rokem nese ve znamení chřipkové epidemie. Letos jsou na nadcházející sezonu lékaři abnormálně připraveni, dokonce se nakoupilo o třetinu více vakcín než v předcházejících letech. Aktuálně se však chřipka velice často plete s panujícím koronavirem. Proto se nabízí otázka, jaké jsou příznaky tohoto dobře známého onemocnění, případně jaká je léčba chřipky a je možné ji urychlit?

chripka 1

Co je to chřipka

Pokud hovoříme o chřipce, hovoříme o velice nakažlivém onemocnění virového původu. Postihuje lidi napříč všemi generacemi, mnozí se dokonce proti tomuto onemocnění nechávají dobrovolně očkovat. Tomu se ostatně nemůžeme divit, vždyť právě tato nemoc stojí za velkým množstvím úmrtí každý rok.

Vrcholem chřipkové epidemie bývá období mezi lednem a březnem. V těchto měsících je výskyt onemocnění u nás velice vysoký, proto je důležité především na začátku roku posílit svůj imunitní systém, aby byl pevný jako rytířské brnění a zdatně tak odolával virům a napadajícím bakteriím (na posílení imunity je vhodné konzumovat větší množství vitaminů a minerálů, vhodné jsou i kapky z lichořeřišnice nebo obyčejné otužování).

Hlavní příznaky onemocnění

Máte pocit, že na vás právě zmiňované onemocnění doslova "leze"? Možná si ho zaměňujete s jinou chorobou nebo jenom s pouhým nachlazením. Stejně jako pro jiné nemoci, jsou i pro chřipku typické konkrétní příznaky. Mezi ně patří horečka, zimnice, také bolesti hlavy, dále bolesti svalů a kloubů. Dostavit se může taktéž přecitlivělost pokožky nebo malátnost a suchý kašel.

V porovnání s panujícím koronavirem přichází chřipka náhle a zcela nečekaně. COVID-19, který aktuálně panuje v ulicích celého světa, přichází kradmo, po krůčkách a postupně se projevuje (nebo se někdy neprojeví vůbec).

Jak chřipku léčit?

Jste přesvědčení o tom, že vás zmiňované onemocnění dostihlo? Pak je načase zodpovědět si jednu otázku, a sice jak na léčbu chřipky? Prvním pravidlem je, abyste navštívili svého lékaře, který předepíše léky snižující teplotu. Jenže jaké jsou další kroky v léčbě chřipky?

23400_23400-chripka-bylinny-caj-porcovany

Dostatečná hydratace

Je nadmíru důležité, abyste dostatečně pili. Jen tak se z těla vytratí všechny bacily, viry a další škodliviny, které v těle tropí velkou neplechu. V ideálním případě byste měli pít čaj se zázvorem, medem a citronem. Někteří lidé nedají dopustit na hřebíček a skořici, kterou do čajů proti chřipce také přidávají. Špatně však neuděláte ani s bylinnými čaji proti chřipce.

Dodejte do těla vitaminy

Zvýšený příjem vitaminů a minerálů jsme již zmínili v souvislosti s prevencí. Tento krok vás ale nemine ani v případě, že vás nemoc už postihla. Zejména nezapomínejte na doplnění vitaminu C, který povzbuzuje imunitní systém a zvyšuje obranyschopnost člověka. Najdete ho především v ovoci (zejména v citrusech), ale také ho najdete v rakytníku (zde se ho nachází dokonce třikrát víc než v citrusech!).

181640_imunita-sada

Studené zábaly

Pokud vás nechtějí opustit vysoké teploty, je načase sáhnout po studených zábalech. To jsou totiž zaručenými pomocníky, kteří si poradí i s teplotami ženoucími se do nebeských výšin. Zásadně se však sráží teplota s pomocí studených zábalů až ve chvíli, kdy hodnota na teploměru překročí osmatřicet stupňů Celsia.

Jezte česnek

Ať už jste se pustili do léčby chřipky u dětí nebo do léčby chřipky u dospělého člověka, v každém případě vsaďte na česnek. Přidejte ho do polévky, namažte ho na chleba nebo ho přežvykujte jako žvýkačku. Je to totiž přírodní antibiotikum, které člověka umí opravdu rychle postavit na nohy.

Jak urychlit léčbu chřipky

Nedaří se vám onemocnění dostat z těla ven? Nebo jen potřebujete léčby chřipky krapet urychlit, protože vás čeká rodinná oslava nebo vysněná dovolená? Za vyzkoušení stojí několik babských tipů, které jsou mezi lidmi oblíbené:

  • Konzumace echinacey
  • Zabalení krku, rukou a chodidel do obkladů namočenými v teplé vodě a slivovici
  • Užívání lektvaru ze smrkových jehliček
Provozovatel shopu, jako správce osobních údajů zpracovává cookies soubory, pro vylepšení eshopu, analytické účely a cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde