Magnetoterapie: Fyzikální terapie, která vás zbaví řady zdravotních problémů

Magnetoterapie, která stojí na pomezí alternativní medicíny, se řadí k jedné z nejstarších forem fyzikální terapie. Léčebné účinky magnetu znali už staří Etruskové a Číňané, využívali je také Řekové a Římané. V čem spočívá podstata magnetoterapie? Tato léčebná technika pozitivním způsobem využívá působení magnetického pole na lidské tělo. Pomoci vám přitom může od řady zdravotních problémů.

Podstata magnetoterapie: Nenávyková a bez vedlejších účinků

Magnetoterapie se řadí k fyzikálním terapiím, neboť jde o působení konkrétního fyzikálního podnětu na lidské tělo. V tomto případě na vás působí magnetické pole, které s ohledem na lidské zdraví vykazuje spoustu léčebných účinků. Co je velkou výhodou magnetoterapie? Jde o neinvazivní léčbu, která je bezbolestná a bez vedlejších účinků a na kterou nevzniká návyk.

Tento druh fyzikální terapie pomáhá při celé řadě zdravotních problémů. A to především kvůli tomu, že působením pulzního magnetického pole dochází k ovlivňování tkání lidského těla na buněčné úrovni. To vede k potlačení, v mnohých případech dokonce k odstranění zdravotních potíží. Prostřednictvím magnetoterapie rovněž můžete očistit své tělo a regenerovat jeho buněčnou strukturu.

magnetický náramek

Blahodárné působení magnetoterapie na lidské zdraví

Magnetoterapie pozitivně ovlivňuje proudění energie lidským tělem. Zmírňuje otoky a záněty. Ulevuje také od bolesti kloubů, svalů, hlavy nebo dokonce zubů. Magnetické pole dále uvolňuje svalové křeče, urychluje látkovou výměnu a působí detoxikačně, rozšiřuje krevní cévy a má regenerační účinky.

Víte, že? Ideální denní dávka působení magnetického pole na lidské tělo se počítá v řádu 3 až 8 hodin.

Magnetoterapeutické náramky a náhrdelníky

Léčebných účinků magnetoterapie můžete využít také v domácích podmínkách. A to díky magnetoterapeutickým náramkům a náhrdelníkům, které jsou vyrobeny ve velmi atraktivním provedení. Proto je můžete na svém tělem nosit i jako stylový módní doplněk.

Magnetoterapeutické náramky a náhrdelníky příznivým způsobem ovlivňují krevní oběh, přispívají ke stabilizaci krevního tlaku, zvyšují okysličení krve, zabraňují tvorbě krevních sraženin a snižují únavu. Náramky navíc tlumí bolesti v oblasti zápěstí, které jsou způsobeny artrózou, artritidou nebo syndromem karpálního tunelu.

magnetická náplast

Magnetické náplasti: Aplikace přímo na místo

Přímo na postiženou oblast, kterou je místo bolesti nebo svalového napětí, můžete rovnou nalepit také léčivé magnetické náplasti. Aplikovat je lze na zápěstí, loket, koleno, rameno, krk či záda, nebo rovněž na celé tělo. Magnetické náplasti se využívají k tlumení bolesti svalů a kloubů, pomáhají také při dočasných otocích nebo brnění. Dále léčí bolesti prstních kloubů, malé bodné a řezné rány i popáleniny.

Tip: Jednotlivé magnetické náplasti můžete nalepit také na jednotlivé akupunkturní body.

Provozovatel shopu, jako správce osobních údajů zpracovává cookies soubory, pro vylepšení eshopu, analytické účely a cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde