Moringa olejodárná: Jaké jsou její účinky?

Říká vám něco slovní spojení “moringa olejodárná”? Ne? To je velká škoda, ale je to pochopitelné. Tento zázračný jedlý strom u nás totiž není příliš známý. Postupně se však prodírá mezi superpotraviny, které jsou dostupné i na pultech našich supermarketů. Ptáte se, proč si moringu vůbec pořídit, až na ni narazíte? Důvodem jsou její blahodárné účinky.

Moringa 2

Kořeny sahají až do daleké Arábie a Afriky

Moringa olejodárná má své kořeny až v daleké Africe, také v Arábii. Několik stromů byste však našli i v Indii. Stromy rostou zásadně na rozsáhlých plantážích a velmi často jsou zaměňovány s baobabem (oba stromy totiž mají dužnatý kmen). Na místech, kde se běžně moringa pěstuje, je zároveň jednou ze základních potravin, která dodává tělu potřebné vitaminy, minerály a další živiny.

Jedlý strom, o kterém se říká, že je až zázračný, v sobě obsahuje velké množství vitaminu A i C. Je taktéž zdrojem řady minerálů, například vápníku, hořčíku, dále také draslíku či železa. Nemůžeme se tedy divit tomu, že se s úspěchem zařadil mezi superpotraviny. Jedná se taky o zdroj antioxidantů i esenciálních aminokyselin.

Moringa olejodárná a její účinky

V současné době se z moringy užívají prakticky všechny její části. Listy se dají jíst i syrové a velmi často se přidávají do salátů. Vaří se z nich taktéž různé omáčky. Co se týče plodů, ty se přidávají především do kosmetiky. Květy a kořeny se využívají v kuchyni a je nutné s nimi zacházet opatrně. Ve větším množství jsou totiž jedovaté. A co se týče kůry stromu, ta se zpracovává ve výrobě vláken.

Proti depresi a stresu

Moringa olejodárná, kterou lze dnes sehnat v podobě prášku, tablet nebo kapslí, je brána za jednu z nejvýživnějších rostlin na světě. Umí například efektivně bojovat proti depresi a stresu, který koluje v žilách nejednoho člověka. V moci zázračného stromu je zajistit celkovou rovnováhu a stabilizovat chod celého těla.

Moringa proti stárnutí

Objevily se na vašem obličeji vrásky? Chcete s nimi zatočit? Opět stačí vsadit na zázračnou moringu, která umí zmírnit projevy stárnutí a vypnout pleť. Sice neumí stárnutí zastavit úplně, ale zmírnění příznaků stárnutí není vůbec na škodu. Navíc obecně zvýší odolnost organismu.

moringa 4

Detoxikace organismu

Tělo je plné škodlivin a volných radikálů, které mohou mít negativní důsledky na celkové fungování organismu. Proto je důležité alespoň jednou za čas detoxikovat své tělo. Jde to s pomocí detoxikačních kúr nebo s pomocí moringy, která umí eliminovat volné radikály a tím i předcházet jejich zmiňovaným negativním důsledkům. Kromě pročištění těla se dočkáme také vyhlazení pleti.

Proti kardiovaskulárním chorobám

V České republice každoročně zemře na kardiovaskulární onemocnění nejvíce lidí. Ať už mluvíme o srdečních poruchách nebo o infarktu myokardu, jsou srdeční nemoci důvodem smrti největšího počtu lidí. Proti onemocněním srdce však lze bojovat. Prevencí je moringa olejodárná, ze které si stačí připravit skvělý čaj. Dají se však sehnat i moringa tablety nebo moringa kapsle, jak již bylo zmíněno.

moringa kapsle

Prevence proti rakovině

Kromě kardiovaskulárních onemocnění se u nás umírá také velmi často na rakovinu. O tomto onemocnění se říká, že dřímá v těle každého člověka, ovšem ne u každého se projeví. Aby se zrádná rakovina právě u vás neprojevila, opět stačí vsadit na sílu zázračné rostliny. Podle mnoha vědeckých studií umí právě ona snížit riziko vzniku rakoviny kůže a rakoviny zažívacího traktu.

Moringa olejodárná jako lék na rakovinu?

Mnozí vědci přikládají této rostlině velký důraz. Věří, že si právě ona dokáže poradit s rakovinou, na kterou se stále ještě nenachází účinný lék. Ve složení budoucí vakcíny proti rakovině by se mohla moringa olejodárná nacházet v hojném množství, rostlina totiž obsahuje složky a živiny, které proti rakovině efektivně bojují.

Minimálně by se mohlo jednat o podpůrný prostředek, který by při léčbě dnes velice závažného a nebezpečného onemocnění mohl výrazně pomoct.

Provozovatel shopu, jako správce osobních údajů zpracovává cookies soubory, pro vylepšení eshopu, analytické účely a cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde