Vybrat nejlepší mobil pro seniory není hračka

Ačkoli jedním z kritérií při výběru mobilního telefonu pro seniora je co nejjednodušší ovládání, jeho výběr byste neměli podceňovat. Právě díky telefonu budete ve spojení a slyšeli jsme o nejednom případu, kdy tenhle jednoduchý přístroj zachránil staršímu člověku v nesnázích život. Na co se tedy při jeho výběru zaměřit?

seniori 1

Na co se zaměřit při výběru telefonu pro babičku a dědu?

Nejspíš už jste to zažili – voláte rodičům nebo prarodičům a nikdo to nebere. V horším případě je nedostupný. Zkusíte to znovu a znovu. A už vám to nedá spát… Nejspíš si představíte strašlivé věci, proto sednete do auta, aby vás po příjezdu přivítal rozesmátý příbuzný s tím, že se mu mobil vybil, nebo ho neslyšel.

  • Takže ano, potřebují přístroj s velkou kapacitou baterie (nejen pro chvíle, kdy na něj zapomenou a vy se jim nedovoláte, ale především pro okamžiky, kdy si možná budou potřebovat přivolat pomoc).
  • Pokud trpí nedoslýchavostí, potěší je extra hlasité vyzvánění. Je dobré si předem zjistit, zda je telefon kompatibilní s naslouchátky.


Má váš blízký problém se sluchem? Ulehčete mu komunikaci s ostatními a prozkoumejte naši nabídku zařízení pro nedoslýchavé.

180527-3_mobilni-telefon-pro-seniory-a-neslysici-geemarc-cl8500--3

  • Klávesnice by měla být dostatečně velká s rozestupy mezi tlačítky. Usnadní seniorovi práci se zařízením a nebude ho vytáčet.
  • Displej – nemusí být kdo ví jak velký, ale rozhodně by měl být dostatečně jasný, s vysokým rozlišením a měla by se na něm dát nastavit velikost písma.
  • Tam, kde klávesnice nestačí, ji nahradí hlasové příkazy. Ty pomohou s vyhledáváním informací, odesíláním zpráv…

 

195759_novy-mobilni-telefon-pro-nedoslychave-a-seniory-v-cestine

SOS tlačítko

A na závěr jedna z nejdůležitějších funkcí, která odlišuje mobil pro seniory od toho, který nosíme všichni v kapse – SOS tlačítko. Po jeho stisknutí se odešla sms zpráva vybraným kontaktům, nebo se rovnou upozorní záchranná služba.

Podle statistik bývá nejčastější příčinou zranění osoby nad 65 let úraz v důsledku pádu. Takové pády se v mnoha případech opakují, protože se na nich podepisují fyzické změny (poruchy zraku, koordinace, nízký tlak, arytmie). Takže ano, SOS tlačítko je skvělým vynálezem, který zachraňuje životy.

Pokud se seniorovi dostane do 60 minut pomoc, většinou se takový úraz obejde bez vážnějších a dlouhodobějších následků.
Dražší přístroje jsou vybaveny funkcí, která umí rozpoznat pád.

Tak, teď už víte, na co se při koupi mobilu zaměřit. Zbývá si už jen prohlédnout celou naši nabídku telefonů pro seniory a vybrat si.