Kouzelné bylinky: Dodávají energii i ulevují od kašle

“Kouzelné bylinky” - tak se bylinkám přezdívá už od nepaměti. Důvodem toho jsou jejich léčivé účinky, které od pradávna ulevují od mnoha zdravotních neduhů a potíží. Znaly je naše prababičky a budou je znát i naše vnoučata. Od nejrůznějších problémů totiž ulevuj, aniž by zruinovaly naši peněženku. Můžete je totiž pít v podobě čaje nebo energetického nápoje.

bylinky1

Kouzelné bylinky pro všechny

Jak již bylo nastíněno, bylinky už dlouhá léta patří do života řady lidí. Jsou snadno dostupné, dokonce si je řada lidí pěstuje i na své zahrádce, aby bylinky byly neustále po ruce. Zatímco původně se síla bylinek užívala jenom v lidovém léčitelství, posléze se kouzelné bylinky dostaly právoplatně do medicíny.

A nakonec si našly cestu i do kuchyně, kde začaly doplňovat nejrůznější pokrmy všech světových gastronomií. No umíte si představit cukroví nebo maso bez aroma bylinek?

Bylinky na spaní

V moci bylinek je například zahnat nespavost. Nespavost neboli takzvaná insomnie je velkým problémem dnešní doby, proto vytaste několik bylinek na spaní, které uleví od dlouhotrvajícího problému.

Pomocníkem je v tomto případě například meduňka lékařská, která umí organismus opravdu efektivně zklidnit. Za vyzkoušení stojí i kozlík lékařský, který zase zatočí se stresem a nervozitou, která vám možná nedá spát. Nebo je skvělou bylinkou i mučenka pletní, která podporuje kvalitní spánek.

Bylinky na energii

Věděli jste, že bylinky vám pomohou také dodat potřebnou energii? V boji proti únavě je efektivním pomocníkem například máta peprná, dále pak šalvěj muškátová. Ovšem více než jednotlivé bylinky, doporučujeme energetický bylinný nápoj Erebos.

Erebos drink je kombinací léčivých bylinek a koření, které společně povzbuzují organismus. Potěší tělo, mysl, ale také imunitu, kterou dokáže velmi posílit. Jedná se o osvěžující a energii dodávající nápoj vyráběn louhováním bylin, který lze dnes zakoupit v mnoha příchutích.

183107_erebos-spicy-final2x

Bylinky na kašel

Kašel bývá nedílnou součástí nachlazení nebo lecjakého onemocnění. A jelikož se blíží chřipková sezona, je načase vědět, jak s kašlem efektivně bojovat. I v tomto případě platí, že můžete vsadit na kouzelné bylinky, protože ty efektivně se zdravotní potíží zatočí.

Jaké kouzelné bylinky na kašel opravdu pomáhají? Například jitrocel kopinatý je skvělý v boji proti nepříjemnému kašli. Ulevuje zejména od vlhkého kašle, protože umí zředit hlen. Ale také divizna velkokvětá je skvělá. Ta je efektivní i v boji se suchým kašlem, protože umí ochránit dýchací cesty před jejich vysušením.

Bylinky na odvodnění

Odvodnění je problém, který může sužovat kdekoho. Souvisí totiž jak s nedostatkem pohybu, tak také s užíváním antikoncepce nebo s přemírou solení. Jelikož z důvodu zadržování vody v těle dochází ke zvýšení tělesné hmotnosti, lidé se ptají, jak s odvodněním zatočit.

A opět mohou vsadit na kouzelné bylinky, konkrétně na pampelišku lékařskou a na kopřivu dvoudomou. To jsou totiž bylinky na odvodnění, které stoprocentně fungují. Zatímco u pampelišky na odvodnění pomáhají její kořeny, kopřivu utrhněte celou a pár minut ji louhujte v horké vodě.

65_pampeliska

Bylinky na žaludek

Žaludek umí člověka pořádně potrápit, o tom není pochyb ani sporu. Pokud patříte k lidem, kteří mají s trávicí soustavou velmi často potíže, určitě chcete znát způsob, jak se bolestí zbavit. Odpovědí jsou, překvapivě, zase kouzelné bylinky.

Na podporu trávení je určen zeměžluč, který patří k vůbec nejstarším léčivým bylinám. Umí dokonce vyhnat ze střev všechny parazity. Heřmánek zase zklidňuje žaludek a máta zabrání nadýmání, které vyvolává také nepříjemné bolesti v žaludku. Bobkový list se zase používá na štěpení tuků a hořec zlepšuje trávení obecně.

Provozovatel shopu, jako správce osobních údajů zpracovává cookies soubory, pro vylepšení eshopu, analytické účely a cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde