Jak dosáhnout zdravé a krásné pleti?

Dokonalá pleť bez nedokonalostí je snem všech žen, ale jen hrstka z nich je obdařena možností toho dosáhnout. Přesto ale existují cesty, jak pleti ulevit, dopřát jí relax a možnost znovu se nadechnout. Musíme si uvědomit, že k zdravé pokožce nestačí o ni pouze denně pečovat, musíte být zdraví i zevnitř.

Nadneseně by se dalo říci, že právě pleť je indikátorem našeho tělesného a duševního rozpoložení. Stačí sebemenší stres, projev nepohody nebo extrémně nehostinné podnebí a jemná kůže obličeje zrudne, začne se lesknout a nevypadá vůbec dobře.

girl-2771001_1280

Co můžete udělat pro svou pleť, aby konečně hýřila zdravím a byla krásná?

  1. Detoxikujte

Některé ženy si stále myslí, že jedině natíráním různých mastí a krémů dosáhnou požadovaného zlepšení, ale zde více než kde jinde platí, že zásah zevnitř dělá ty pravé divy.

Chcete-li tělo hloubkově vyčistit a zbavit škodlivých zplodin, můžete začít s očistnou kúrou Neera, která se zaměří na pročištění a redukci tukových zásob, které mimo jiné ucpávají póry zevnitř a způsobují známé nedokonalosti pleti. Vybrat si můžete mezi sedmidenní Neera kúrou a desetidenní Neera kúrou, přičemž každá z nich přináší možnost jemně a zároveň důkladně pomoci odstranit škodliviny z našeho těla.

161213-1_neera-detox-desetidenni-kura-aktivator

Zcela jedinečným přípravkem na celkovou očistu těla (v tomto případě ženského) je bylinná tinktura nazvaná prozaicky Zdraví ženy. Tekutá směs listů a květů různých bylin působí blahodárně na ženský organismus především v době menstruace, kdy se taktéž výrazně zhoršuje stav a vzhled pleti. Kromě posílení imunitních funkcí nabízí tinktura Zdraví ženy také možnost posílení nervů, očí a žláz s vnitřní sekrecí.

  1. Pijte hodně čajů

Důsledné zavodnění organismu a pravidelný pitný režim jsou dva základní kameny zdravé a vitální pleti.

Třezalkový čaj, napomáhá pročištění organismu a blahodárně působí na spodní vrstvu pokožky. Dále byste neměli zapomínat na měsíčkový čaj, který je vhodné doplnit naprosto neopakovatelnou 50 ml měsíčkovou tinkturou, v níž se síla byliny ještě násobí. 

Další sázkou na jistotu je tymián, který stahuje póry, má antiseptické účinky a pleť potřebně hydratuje, což je krok, na který většina žen zapomíná a pokožku si spíše vysušuje.

tea-cup-2107599_1280

  1. Doplňujte vitaminy a minerály

Trpíte nedostatkem času a raději zakousnete něco nezdravého, než si dát práci s přípravou vyváženého oběda? Pak se obíráte o důležité vitaminy a minerály a tato nerovnováha se projeví špatnou pletí. Nejlepší je samozřejmě do jídelníčku přidat čerstvé ovoce a zeleninu, ale občas na to není čas, proto mějte po ruce pohotovostně vitaminy a minerály ve formě doplňků stravy.

Největším silákem je bezpochyby směs koloidních minerálů Jurassic Minerals, která poskytne optimální dávku důležitých molekul, působí antivirově a antibakteriálně. Dobře odstraňuje z těla škodliviny a rozzáří pleť. Co tělo nevyužije, vyloučí se močí nebo potem.

Dále je důležité doplnit vitamin D a vitamin C. Vitamin D mimo jiné pomáhá udržovat stabilní imunitní systém, ale také kvalitní pleť, vlasy a nehty. Vitamin C napomáhá ke zdravým dásním, svalům a kostem, ale také z pleti pomůže odvést těžké kovy.

182138_vitamin-c

  1. Promazávejte a rozmazlujte svou pleť

Pokožka v obličeji je tím prvním, co vystavujete na odiv světu, proto by měla vypadat pěkně, ale především být zdravá a fit. Jakmile se vám pleť zhorší, signalizuje to problém v celém těle, kterému byste se měli věnovat.

O prostředcích, kterými podpoříte zdraví takříkajíc zevnitř, jsme již hovořili. Nyní se zaměříme na produkty k „zevnímu použití“. Majitelky suché a přecitlivělé pleti určitě ocení vlastnosti speciálního krému Dermatopan, který se hodí při potížích s akné, ale také k utlumení příznaků atopického ekzému a lupénky.

Jestli opravdu ujíždíte na výborných vlastnostech heřmánku, jistě oceníte bylinnou mast Herbamedicus s výtažkem s heřmánku pravého, kterou nemusíte mazat jen ruce a nohy, ale právě i obličej.

177815-1_mesickova-mast-herbamedicus-250ml

Dokonalá péče o pleť zahrnuje i důkladně čištění, se kterým vám může pomoci čisticí houbička KonJac, jež pomůže rozproudit stagnující krev v cévách a mízu. Také pomáhá odstraňovat odumřelé buňky z pleti.