Proč používat přírodní deodoranty?

Co je na mužích a ženách jednoznačně nejpřitažlivější? Rozhodně jejich vůně! Ke krásné, příjemné vůni stačí člověku obyčejný přírodní deodorant, který se od toho klasického liší. V čem? Především ve složení!  Vyzkoušíte je taky?

Esenciální oleje, které dobře znáte, pokud si doma jednou za čas zapálíte aroma lampu. Navíc jsou přírodní deodoranty bez hliníku oživené například výtažky z bylinek, které jsou známé pro své zdraví prospěšné účinky. V mnohých najdete výtažky z aloe. V jiných zase najdeme výtažky z levandule.

deodorant 1

Už žádné podráždění ani vysušování pokožky

Máte citlivou pokožku a klasické deodoranty vám ji jen vysušují nebo dráždí? Jelikož jsou přírodní deodoranty obohacené o výtažky bylinek a jelikož neobsahují opravdu žádnou chemii, nemusíte se bát podobných jevů. Jsou dokonale šetrné k pokožce, což je jejich obrovské plus.

Máte obavy z toho, že nebudou dokonale absorbovat pot?

Kdepak! I když je pocení naprosto přirozeným jevem, je pro nás velmi nepříjemné. Nikdo nemá rád, když se mu v podpaží objeví mokré kruhy nebo když se mu mokré skvrny objeví na zádech. Výrobci přírodních deodorantů si moc dobře uvědomují tento fakt, proto i přírodní verze deodorantů umí dokonale absorbovat pot, aniž by se však jakkoli narušila spokojenost pokožky. A to je skvělé, ne?

179174_aloevera

Jak si vyrobit přírodní deodorant

Nemáte čas na návštěvu drogerie nebo má objednaný deodorant pár dní zpoždění? Zkuste si takový přírodní deodorant vyrobit. Ručně vyráběný deodorant může být stejně efektivní jako ten, který jste si objednali či koupili, stačí k tomu navíc jenom pár surovin.

Aby ručně vyráběný deodorant nedráždil pokožku, jeho součástí by měl být kokosový olej, který se ostatně používá i při výrobě jiné přírodní kosmetiky. Je to taková nedílná složka přírodní kosmetiky, na kterou se nesmí zapomínat. Na pokožku působí opravdu blahodárně stejně jako jedlá soda, která je další surovinou udržující správné pH pokožky. A právě jedlá soda je společně s kukuřičným škrobem to, co absorbuje pot. A aby deodorant voněl, nezapomeňte přidat esenciální olej oblíbené vůně. Nebo to zkusíte s výtažky z bylinek? Přidáte do deodorantu aloe nebo citronovou trávu?

Ať už se rozhodnete pro cokoli, vaše pokožka vám poděkuje. Přírodní deodoranty jsou konečně něco, co se k ní chová šetrně.

179180_citronova-trava