Proč používat přírodní deodoranty?

Co je na mužích a ženách jednoznačně nejpřitažlivější? Rozhodně jejich vůně! Člověk se nemusí vonět drahými parfémy plnými toxických látek, ale ke krásné, příjemné vůni stačí člověku obyčejný přírodní deodorant, který se od toho klasického pořádně liší. V čem? Především ve složení! Ostatně právě nijak neubližující složení přírodních deodorantů je první důvod, proč je začít používat. Vyzkoušíte je taky? Nebo se budete nadále sprejovat chemií ubližující vaší pokožce?

V přírodních deodorantech nenajdete žádné toxické látky. Nenachází se v nich ani trocha chemie, ta je nahrazena esenciálními oleji, které dobře znáte, pokud si doma jednou za čas zapálíte aroma lampu. Navíc jsou přírodní deodoranty bez hliníku oživené například výtažky z bylinek, které jsou známé pro své zdraví prospěšné účinky. V mnohých najdete výtažky z aloe, což je bylinka známá tím, že ulevuje od popálenin i akné. V jiných zase najdeme výtažky z levandule, která umí prokrvit kůži a zabránit kožním vředům.

deodorant 1

Už žádné podráždění ani vysušování pokožky

Máte citlivou pokožku a klasické deodoranty vám ji jen vysušují nebo dráždí? Jelikož jsou přírodní deodoranty obohacené o výtažky zázračných bylinek a jelikož neobsahují opravdu žádnou chemii, nemusíte se bát podobných jevů. Jsou dokonale šetrné k pokožce, což je jejich obrovské plus.

Máte obavy z toho, že nebudou dokonale absorbovat pot?

Kdepak! I když je pocení naprosto přirozeným jevem, je pro nás velmi nepříjemné. Nikdo nemá rád, když se mu v podpaží objeví mokré kruhy nebo když se mu mokré skvrny objeví na zádech. Výrobci přírodních deodorantů si moc dobře uvědomují tento fakt, proto i přírodní verze deodorantů umí dokonale absorbovat pot, aniž by se však jakkoli narušila spokojenost pokožky. A to je skvělé, ne?

179174_aloevera

Jak si vyrobit přírodní deodorant

Nemáte čas na návštěvu drogerie nebo má objednaný deodorant pár dní zpoždění? Zkuste si takový přírodní deodorant vyrobit. Ručně vyráběný deodorant může být stejně efektivní jako ten, který jste si objednali či koupili, stačí k tomu navíc jenom pár surovin.

Aby ručně vyráběný deodorant nedráždil pokožku, jeho součástí by měl být kokosový olej, který se ostatně používá i při výrobě jiné přírodní kosmetiky. Je to taková nedílná složka přírodní kosmetiky, na kterou se nesmí zapomínat. Na pokožku působí opravdu blahodárně stejně jako jedlá soda, která je další surovinou udržující správné pH pokožky. A právě jedlá soda je společně s kukuřičným škrobem to, co absorbuje pot. A aby deodorant voněl, nezapomeňte přidat esenciální olej oblíbené vůně. Nebo to zkusíte s výtažky z bylinek? Přidáte do deodorantu aloe nebo citronovou trávu?

Ať už se rozhodnete pro cokoli, vaše pokožka vám poděkuje. Přírodní deodoranty jsou konečně něco, co se k ní chová šetrně.

179180_citronova-trava

Provozovatel shopu, jako správce osobních údajů zpracovává cookies soubory, pro vylepšení eshopu, analytické účely a cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde