Vitamín C - kyselina askorbová

Vitamín C - kyselina askorbová - zázračná zbraň

 

Vitamín C plní v našem organismu dva velké úkoly: stabilizaci imunity a psychiky.

Vitamín C stabilizuje mozkové funkce a je ideálním osvěžovačem našeho duševního stavu. Zkuste si po alkoholovém večírku dát 2 g přírodního céčka, nebo zkuste užít přírodní vitamín C před spaním, uvidíte sami, co to udělá. Vášnivý výbuch citů, zoufalství, agrese, vzteku, rozčilení, žárlivosti nás stojí během dvaceti minut až 300 mg vitamínu C.

Vitamínem C není možné se předávkovat (nemluvím o chemickém!!!). Je vhodné ho užít hned po jídle, alergická reakce na vitamín C je nesmysl. Pokud pravidelně užíváme doporučenou denní dávku, jsme chráněni dostatečně proti nachlazení a běžné rýmě. V případě nachlazení stoupá potřeba vitamínu C dvacetkrát až čtyřicetkrát než za normálního zdraví! Nejúčinější je nasadit první dávku okamžitě při prvním příznaku nachlazení. Při velkých dávkách se může dostavit častější močení a čištění střev, jde o přirozené zbavování se škodlivých látek.

Vitamín C pomáhá v případě onemocnění virových, bakteriálních nebo infekčních - dna, revmatismus, srdeční onemocnění, dvanácterníkové vředy, zápal plic, nachlazení, zánět mozkových blan, tuberkulóza, záškrt, zánět středního ucha, prostaty, mandlí, oční infekce, dětské nemoci a mnoho jiných.

Kuřáci by měli užívat zvýšené množství vitamínu C - 1 cigareta zničí až 100 mg tohoto vitamínu. Všechna léčiva včetně acylpirinu ničí v těle vitamín C, naopak vitamín C zvyšuje účinnost všech léčiv a snižuje jejich jedovatost.

Vitamín C je nejsilnější antioxidant, organismus chrání před volnými radikály - rakovinotvornými látkami, dokáže vyléčit otravu chemikáliemi, pomáhá předcházet alergiím, ničí v těle alergeny.

Vitamín C pojí všechny buňky v těle, jeho vazební tkáň dává jednotlivým tkáním těla sílu a pružnost. Posiluje pojivovou tkáň, spojuje bílkoviny a jiné substance do neroztrhnutelného kolagenu. Zpevňuje a vyhlazuje všechny stěny cév - stahují se křečové žíly a hemeroidy, mizí vrásky a záhyby, zpevňují se dásně (nekrvácejí) a zubní lůžko. Pro tvorbu kolagenu je nezbytně nutný k hojení ran včetně pooperačních. Bez přítomnosti vitamínu C dosahuje vápník jen poloviční hodnoty. Vitamín C pomáhá při syntéze karnitinu z aminokyseliny lyzinu, je faktorem číslo jedna pro štíhlost.

Vitamín C plní ochrannou funkci proti virům a bakteriím. Působí blahodárně na oči, umí vyléčit šedý zákal a velmi příznivě působí při léčbě zeleného. Snižuje nitrooční tlak.

Umožňuje vyplavování deseti hormonů, tím podporuje náš růst, sexuální a stresové hormony, činnost štítné žlázy a další.

Vitamín C se podílí na všech funkcích našeho těla, je nezbytně nutné ho denně pravidelně celoročně dodávat přírodními doplňky stravy díky jeho tragickém nedostatku ve stravě.


Doporučená denní dávka:
děti 500 - 1000 mg podle věku dítěte
dospělí 2000 - 2000 mg
těhotné ženy a kojící matky minimálně 2000 mg

Vitamín C symbolizuje:
Mám vše, co potřebuji. Žiji radostně a přítomností.
Nedostatek:

Nespěchej, zastav se a celou svou bytostí přijímej nádheru i lásku okamžiku.