Jak posílit imunitu v boji proti virům a bakteriím

JAK POSÍLIT IMUNITU V BOJI PROTI VIRŮM A BAKTERIÍM– NEJEN V DOBĚ KORONAVIRU

Většina z nás začíná řešit svůj zdravotní stav až v době, kdy je začne něco bolet nebo onemocní. Tyto situace ale ve většině případů nemusí vůbec nastat. Důležitá je prevence, pravidelná péče o naše tělo a zdraví, a tím budování silného imunitního systému. Stačí poslouchat signály naše těla. To vždy nejlépe ví, co mu schází a jakou péči si právě vyžaduje. A to nejen v rámci našeho tělesného zdraví, ale i toho psychického.

Imunita je jedno velké téma, na které vždy dojde řeč při rozhovoru o zdraví. Jinak to totiž ani nejde. Zdraví a imunita neboli obranyschopnost těla jdou spolu ruku v ruce. Díky silné imunitě je naše tělo schopné odolávat nemocem, ale také například stresu a jiným vnitřním a vnějším vlivům. My sami si to ani neuvědomujeme, ale náš imunitní systém má celý den plné ruce práce. Aby nás ochránil, musí se během dne vypořádat s obrovským množstvím mikroorganismů, nádorových buněk a dalších vlivů, které na naše tělo útočí.

článek

Imunita úzce souvisí s psychikou

Poslední výzkumy v oblasti imunologie prokázaly, že imunita úzce souvisí s psychikou a nervovým systémem. Pokud tedy prožíváme stresující období, ovlivňuje to nejen náš nervový systém, ale i naši obranyschopnost. Samozřejmě tento proces funguje i naopak. Poruchy imunity působí tedy negativně i na psychiku člověka.

Období koronaviru,chřipkových epidemií a jiných nákaz, má velké dopady i právě na psychiku. Měli bychom se tedy zaměřit na posílení imunity ještě více než obvykle.

 

Jak posilnit svoji imunitu?

Existuje několik zaručených metod, jak svoji imunitu posilnit a snížit tak riziko nákazy:

  • Jíst kvalitní zdravou stravu, hodně ovoce a zeleniny
  • Dopřát tělu dostatek spánku
  • Zdravý životní styl
  • Hodně pohybu na čerstvém vzduchu
  • Užívání vitamínů, bylinek a potravinových doplňků

 

Které vitamíny a bylinky je vhodné používat?

Užívání vitamínů a bylinek můžeme začít praktikovat hned. Musíme jenom vědět, po kterých doplňcích je vhodné sáhnout. Převážně v období virových epidemií je více než žádoucí používat doplňky, které obsahují bylinky a vitamíny silné v boji proti virům a bakteriím.

 

  1. Vitamín C

Nepostradatelným je v tomto období vitamín C. Ten nás sice sám z nemoci nevyléčí, ale má obrovský vliv na naši imunitu. Při jeho pravidelném užívání budeme díky silné obranyschopnosti vůči těmto nemocem méně náchylní. Člověk je jedním z málo živočichů, který si vitamín C neumí sám vytvořit. Musíme ho tedy dodávat tělu v tabletkách. A to hlavně v období virových onemocnění.

15072-1_15072-1-vitamin-c-330g

 

  1. Echinacea

Bylina, která je v této době nepostradatelná a zázračně působí na náš imunitní systém a celkovou vitalitu, je Echinacea (Třapatka nachová). Je naším nejlepším parťákem v boji s infekcemi a viry. Pomáhá k několikanásobně rychlejšímu uzdravení. Snižuju délku onemocnění o jeden až jeden a půl dne. Vyplatí se užívat Echinaceu i preventivně a snížit tím riziko opakujících se onemocnění. Její účinky jsou prokázány především v boji s onemocněním horních cest dýchacích, oparů a chřipek. Nejsnadnější a nejefektivnější cestou je používat přípravky, které obsahují jak vitamín C tak Echinaceu.

21387_propolis-echinacea-tbl2019

  1. Elixíry z bylinek

Dalšími velice účinnými antivirovými bojovníky jsou elixíry obsahující různé směsi bylin. Účinné látky z extraktů z bylin slouží k podpoře vitality a funkce imunitního systému. Každá bylina má své specifické účinky pro správné fungování našeho těla. Jejich dobře zvolená kombinace udělá s naším tělem zázraky.

21441_elixir-antivir-2019

Provozovatel shopu, jako správce osobních údajů zpracovává cookies soubory, pro vylepšení eshopu, analytické účely a cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde