Jak posílit imunitu v boji proti virům a bakteriím

JAK POSÍLIT IMUNITU 

Většina z nás začíná řešit svůj zdravotní stav až v době, kdy je začne něco bolet nebo onemocní. Tyto situace ale ve většině případů nemusí vůbec nastat. Důležitá je pravidelná péče o naše tělo a zdraví, a tím budování silného imunitního systému. Stačí poslouchat signály naše těla. To vždy nejlépe ví, co mu schází a jakou péči si právě vyžaduje. A to nejen v rámci našeho tělesného zdraví, ale i toho psychického.

Imunita je jedno velké téma, na které vždy dojde řeč při rozhovoru o zdraví. Jinak to totiž ani nejde. Zdraví a imunita neboli obranyschopnost těla jdou spolu ruku v ruce. Díky silné imunitě je naše tělo schopné odolávat oslabením, ale také například stresu a jiným vnitřním a vnějším vlivům. My sami si to ani neuvědomujeme, ale náš imunitní systém má celý den plné ruce práce. Aby nás ochránil, musí se během dne vypořádat s obrovským množstvím mikroorganismů a dalších vlivů, které na naše tělo útočí.

článek

Imunita úzce souvisí s psychikou

Poslední výzkumy v oblasti imunologie prokázaly, že imunita úzce souvisí s psychikou a nervovým systémem. Pokud tedy prožíváme stresující období, ovlivňuje to nejen náš nervový systém, ale i naši obranyschopnost. Samozřejmě tento proces funguje i naopak. Poruchy imunity působí tedy negativně i na psychiku člověka.

Které vitamíny a bylinky je vhodné používat?

  1. Vitamín C

Nepostradatelným je v tomto období vitamín C. Ten nás sice sám z oslabení nepomůže, ale má obrovský vliv na naši imunitu. Při jeho pravidelném užívání budeme díky silné obranyschopnosti vůči těmto oslabením méně náchylní. Člověk je jedním z málo živočichů, který si vitamín C neumí sám vytvořit. Musíme ho tedy dodávat tělu v tabletkách.

15072-1_15072-1-vitamin-c-330g

 

  1. Echinacea

Podporuje náš imunitní systém a celkovou vitalitu. Vyplatí se užívat Echinaceu a snížit tím riziko opakujících se oslabení.

21387_propolis-echinacea-tbl2019

  1. Elixíry z bylinek

Látky z extraktů z bylin slouží k podpoře vitality a funkce imunitního systému. Každá bylina má své specifické účinky pro správné fungování našeho těla. 

21441_elixir-antivir-2019