Lapač snů – poznejte význam pavučiny a peříček

Lapač snů je indiánský talisman populární po celém světě. Nejčastěji visí nad postýlkou dětí, aby je ochránil před zlými sny, ale na jeho moc spoléhají i profesionální řidiči nebo vyznavači tradičního čínského učení FengShui. Přečtete si, jak pavučina snů působí a kam byste ji doma měli pověsit.

lapac

Původ legendy

O tom, odkud vlastně nápad vyplést obruč ve tvaru kruhu pavučinkou s korálkem ve středu pochází, se vypráví hned několik legend. Podle jedné z nich je lapač snů tradiční talisman severoamerických indiánů. Podle jiné tento ochranný amulet poprvé vytvořila na radu šamana (nebo stařenky) indiánka, aby v noci utišila své dítě, které trpělo neklidným spánkem.

Jedno mají ale všechny tyto legendy společné – lapač snů magicky stráží spánek dětí i dospělých. Podle pověstí také dokáže lapač třídit myšlenky, sny a vize.

Zlé sny zabloudí a dobré zůstanou

Výklady významu jednotlivých částí lapače snů se různí.

  • Kruh nejčastěji představuje svět a vesmír, koloběh života a rovnováhu.
  • Korálek ve středu znázorňuje naše já. Pokud je naopak ve středu kruhu díra, tou propadávají zlé sny pryč.
  • Peříčka zachytávají vesmírnou energii.

 

179948_01-z1a0197-02-lapac-snu-kolecko-koralku-v-pavucina-1

Někde se dočtete, že se dobré sny zachytí v pavučince, zatímco ty zlé propadnou dírkou uprostřed. Jinde zase, že se do kruhové obruče vplétá síť proto, aby špatné sny bloudily až do rána, kdy je zničí sluneční paprsky. A ty dobré? Sklouznou po peříčku dolů přímo do vaší hlavy.

Kam umístit lapač snů

Koupili jste si krásný lapač snů a váháte nad tím, kam ho umístit? Pokud vás nebo děti občas trápí nepříjemné sny, pak jej zavěste co nejblíž posteli, klidně přímo nad ní. Například v dívčím pokojíčku se bude krásně vyjímat růžový lapač snů, zatímco v chlapeckém pokoji bychom sázeli na rathanový s výraznými modrými pery.

Lapač snů zharmonizuje jakoukoli místnosti. Klidně jej zavěste na zeď v obývacím pokoji, nebo prostě tam, kde se vám bude nejvíc líbit. Hezky působí i zavěšený v okně– filtruje negativní energii a pozitivní udrží ve vašem domově. A když ranní větřík rozpohybuje zavěšená pírka, bude vám hned lehčeji na duši.

180851_sklo

Proč nepodceňovat význam barev

Pomýšlíte na koupi lapače snů? Možná vás překvapí, v kolika různých velikostech a tvarech se vyrábí (podívejte se sami, jak hezky vypadá například háčkovaný ve tvaru srdce). Velmi oblíbené jsou i ty s univerzálním symbolem stvoření a nesmrtelnosti –stromem života uvnitř kruhu.

Jednu věc byste ale při výběru lapače snů neměli podcenit a tou je význam barev.

  • Oblíbená je bílá barva, která symbolizuje čistotu a projasňuje a zvětšuje prostor.
  • Druhou nejoblíbenější je modrá – uklidňuje, uvolňuje, nastoluje rovnováhu a mimochodem v kombinaci s duhovým stromem života vypadá úchvatně.
  • Vyhledávané jsou i pavučiny snů s oranžovými peříčky, protože připomínají slunce, teplo a radost.

 

Teď už zbývá jediné – popřát vám dobrou noc a překrásné sny.