Jak dodat tělu minerální látky (nejen v letním parnu)?

Sluníčko svítí a láká nás k celodenním výletům, náročnějším sportovním aktivitám i práci na zahradě. Při tom všem se ale řádně zapotíme. Přečtěte si, které minerální látky ztrácíme při pocení a jak je rychle doplnit.

leto 1

Sportovci, zbystřete

V létě si dáváme do těla – cvičíme, běháme, jezdíme na kole, na bruslích, zdoláváme s batohem na zádech skály, plejeme záhony. Bohužel ne vždycky je možnost se před spalujícím sluncem schovat do stínu, schladit se v bazénu, nebo si zapnout v práci klimatizaci. Naše tělo se naštěstí proti přehřátí brání. Jak? Nastartuje proces samoochlazování – pocení.

Kromě vody se pocením ale zbavujeme i důležitých minerálních látek jako je: hořčík, draslík, sodík a chlór. Obzvlášť při silném pocení je jejich ztráta nezanedbatelná.

  • Zvýšenou pozornost byste měli věnovat především hořčíku, který působí preventivně proti bolestem svalů, proti svalovým křečím a únavě. Přirozeně hořčík obsahují zejména minerální vody, ovesné vločky a ořechy.
  • Draslík se spolu se sodíkem zajišťuje, že je organismus dostatečně zásobený tekutinami, napomáhá pravidelnému srdečnímu rytmu, podporuje trávení, správnou funkci jater a co je pro sportovce důležité, přenášení nervových impulsů do svalů.
    V jakých potravinách najdete draslík? Třeba v avokádu, banánech, bílých fazolích, špenátu a hovězím mase.

23517_23517-serafin-horcik-prirodni-kapsle-90-kapsli

Správný pitný režim

Příjem a výdej vody by měl být vyrovnaný. Výdej závisí nejen na věku a stavbě těla, ale i na okolní teplotě a vlhkosti vzduchu, tělesné teplotě, složení stravy (například vláknina na sebe váže vodu) a zejména fyzické aktivitě.

Sklenku minerální vody si můžete dopřát jednou denně, ideálně po fyzické aktivitě. Mimochodem, znáte 8 jednoduchých pravidel, díky kterým bude dodržování pitného režimu hračka? Sepsali jsme je pro vás přehledně v tomto článku.

Koloidní minerály

A co koloidní minerály? Že jste o nich ještě neslyšeli? Koloidní minerály jsou směsí velmi malých částic minerálů z rostlin v koloidní formě. To znamená, že se molekuly minerálů rozptýlí ve vodě a mají záporný elektrický náboj, ale protože stěna střeva má náboj kladný, koloidní minerály mají mnohem větší vstřebatelnost, než minerální látky přijímané ve formě tablet.

Minerály v koloidní formě mají ještě jednu výhodu – nehrozí předávkování, ani ukládání minerálních látek v kloubech a cévách.

V nabídce Zdravíčko Boskovice najdete koloidní minerály JurrasicMinerals +, které obsahují kromě jiného i směs 72 stopových prvků. O účincích koloidních minerálů, vhodném dávkování a o tom, jak dlouho můžete JurrasicMinerals + užívat, si přečtěte v našem článku.

Mineraly 1- 1160x441