Proč jíst superpotraviny?

Superpotraviny nejsou žádnou novinkou na trhu, přesto se mezi námi najdou jedinci, kteří si nejsou jistí tím, o jaké potraviny se ve skutečnosti jedná. Pokud bychom měli zmínit zákonem stanovenou definici, řekli bychom, že se jedná o potraviny, které jsou svým složením naprosto jedinečné a výjimečné. Mají v sobě schovaných daleko více tělu prospěšných látek než jiné potraviny na pultech, proto mají jisté místo v našem jídelníčku.

Slovo “superpotraviny” v sobě ukrývá celou řadu báječných lahůdek. Mezi nimi bychom našli například mladý ječmen, který podporuje hojení ran nebo podporuje správnou tvorbu červených krvinek. Do skupiny patří i borůvky, které jsou označovány za zázračné ovoce díky tomu, že umí dokonale upevnit imunitní systém, z něhož se rázem stane rytířské brnění, jež nepustí žádný vir ani bakterii k tělu. A samozřejmě nesmíme zapomenout na jablíčka, mladou pšenici nebo chia semínka či plody goji a další.

blueberries-4196374_1280

Superpotraviny jsou to nejlepší, co tělu můžete dát

Jak již bylo zmíněno, superpotraviny jsou svým složením naprosto výjimečné. Najdeme v nich daleko více minerálů, vitaminů a dalších živin než v ostatních potravinách na trhu. Odborníci se dokonce shodují na tom, že právě superpotraviny (ať už v podobě raw jablek nebo mladé pšenice) jsou to nejlepší, co tělu můžeme dopřát. Dokonce nevadí, když se nebudou dodávat tyto potraviny tělu v čerstvé podobě. Stejně přínosné jsou i v okamžiku, kdy je z nich vytvořen bio prášek, kdy jsou usušené nebo nakládané.

Jsou zcela komplexní

To, že jsou superpotraviny zdravé, již bylo zmíněno několikrát. Jedná se o zcela komplexní potraviny, které jsou přírodním multivitaminem a které obsahují i aminokyseliny, zmiňované minerály, stopové prvky, enzymy, taktéž vlákninu a další. Zkrátka obsahují všechno, co tělo potřebuje a bez čeho nedokáže správně a bezproblémově fungovat.

18708-1_18708-1-kustovnice-cinska-goji-30g

Řada superpotravin je česká

V obrovské skupině označené “superpotraviny” bychom našli sice řadu exotických dobrot, ale také i typicky české plodiny. Pokud si zakládáte na podpoře českých farmářů, zaměříte se především na koupi jablíček, českých borůvek nebo například na koupi obyčejného/neobyčejného česneku. Mimochodem, věděli jste, že česnek je označován za přírodní antibiotikum? Hravě se vypořádá jak s chřipkou, tak i s angínou nebo nepříjemným nachlazením!

Tipy na nejzdravější superpotraviny patřící do každého jídelníčku

I mezi superpotravinami lze najít vítěze! A tím je organické, čisté kakao, které je skvělé pro zdraví člověka. Obsahuje totiž hromadu antioxidantů, a kromě nich také železo, hořčík a zinek + řadu dalších prvků. Umí zlepšit náladu a snižuje úzkost.

Nadmíru zdravý je i kokosový olej, který se stal součástí nejen každého zdravého jídelníčku, ale také přírodní kosmetiky. Umí podpořit nervový systém, odstranit problémy se štítnou žlázou nebo upevňuje imunitní systém.

Do třetice vypíchneme lněné semínko, které je skvělým bojovníkem proti zánětům a degenerativním onemocněním.

182132_allnature-lnene-seminko-hnede-200-g

Provozovatel shopu, jako správce osobních údajů zpracovává cookies soubory, pro vylepšení eshopu, analytické účely a cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde