Proč jíst superpotraviny?

Superpotraviny nejsou žádnou novinkou na trhu, přesto se mezi námi najdou jedinci, kteří si nejsou jistí tím, o jaké potraviny se ve skutečnosti jedná. Pokud bychom měli zmínit zákonem stanovenou definici, řekli bychom, že se jedná o potraviny, které jsou svým složením naprosto jedinečné a výjimečné. Mají v sobě schovaných daleko více tělu prospěšných látek než jiné potraviny na pultech, proto mají jisté místo v našem jídelníčku.

Slovo “superpotraviny” v sobě ukrývá celou řadu báječných lahůdek. Mezi nimi bychom našli například mladý ječmen, který může podporovat hojení ran nebo podporuje správnou tvorbu červených krvinek. Do skupiny patří i borůvky, které jsou označovány za zázračné ovoce díky tomu, že umí dokonale upevnit imunitní systém, z něhož se rázem stane rytířské brnění, jež nepustí žádný vir ani bakterii k tělu. A samozřejmě nesmíme zapomenout na jablíčka, mladou pšenici nebo chia semínka či plody goji a další.

blueberries-4196374_1280

Superpotraviny jsou to nejlepší, co tělu můžete dát

Jak již bylo zmíněno, superpotraviny jsou svým složením naprosto výjimečné. Najdeme v nich daleko více minerálů, vitaminů a dalších živin než v ostatních potravinách na trhu. Odborníci se dokonce shodují na tom, že právě superpotraviny (ať už v podobě raw jablek nebo mladé pšenice) jsou to nejlepší, co tělu můžeme dopřát. Dokonce nevadí, když se nebudou dodávat tyto potraviny tělu v čerstvé podobě. Stejně přínosné jsou i v okamžiku, kdy je z nich vytvořen bio prášek, kdy jsou usušené nebo nakládané.

Jsou zcela komplexní

To, že jsou superpotraviny zdravé, již bylo zmíněno několikrát. Obsahují i aminokyseliny, zmiňované minerály, stopové prvky, enzymy, taktéž vlákninu a další. 

18708-1_18708-1-kustovnice-cinska-goji-30g

Řada superpotravin je česká

V obrovské skupině označené “superpotraviny” bychom našli sice řadu exotických dobrot, ale také i typicky české plodiny. Pokud si zakládáte na podpoře českých farmářů, zaměříte se především na koupi jablíček, českých borůvek nebo například na koupi obyčejného/neobyčejného česneku.

Tipy na  superpotraviny patřící do každého jídelníčku

I mezi superpotravinami lze najít dobroty! A tou je organické, čisté kakao, které je skvělé pro zdraví člověka. Obsahuje totiž hromadu antioxidantů, a kromě nich také železo, hořčík a zinek + řadu dalších prvků. 

Kokosový olej, se stal součástí nejen každého zdravého jídelníčku, ale také přírodní kosmetiky. 

Do třetice vypíchneme lněné semínko.

182132_allnature-lnene-seminko-hnede-200-g