Přírodní péče o vlasy – 6 důvodů, proč vyzkoušet tuhý šampon

Návrat k přírodě je teď v módě a už dávno není jen výsadou „divoženek“. Lidé si čím dál víc uvědomují, že přírodě nelze jen brát, ale musí jí její dary také vracet a pokud možno bez chemie. Prozradíme vám, proč dát v péči o vlasy šanci tuhému šamponu, jak se používá, co obsahuje a co od něj čekat.

myti vlasu 1

Dejte šanci přírodě

Běžné šampony, především ty levnější, mohou obsahovat sice povolené, ale ne úplně zdraví prospěšné látky: parabeny, silikony, sulfáty nebo ftaláty (ty se mohou uvolňovat ze stěn obalů do šamponu samotného). Díky sulfátům šampony pění, ale zároveň vysušují pokožku hlavy a mohou vést k vypadávání vlasů.

Rozhodli jste se změnit své návyky v péči o vlasy a sáhnout po tuhém šamponu? Výborně. Nemáte se čeho bát. Pravděpodobně se rychle stane vaším oblíbencem.

188259_image

Proč vyzkoušet tuhý šampon

  1. Je skladnější, ideální na cesty a do menších koupelen. Už se vám někdy klasický, špatně dovřený šampon rozlil v batohu? Mně ano a řeknu vám, že to jednoho naštve. Od té doby jsem balila tu velkou plastovou lahev ještě navíc do igelitu. A pak přišel tuhý šampon. Ten dám do malé skleničky s víčkem a je vystaráno.
  2. Vyvarujete se zbytečných plastů a planeta vám bude vděčná za další vstřícný krok. O moderním životním stylu bez obalu si můžete přečíst článek. Navíc máte jistotu, že se z obalu do šamponu neuvolní žádné látky, protože tuhý šampon totiž bývá zabalen v papíru. Na domácí skladování postačí jakákoli sklenička nebo mýdlenka.
  3. Mýdlo není třeba nijak chemicky ošetřovat ani konzervovat, takže se vyhnete dalším nevhodným látkám, které byste jinak mohli přes kůži vstřebat.
  4. Obsahuje přírodní oleje a bambucké máslo – ty vaše vlasy vyživí.
    V nabídce máme nově šamponová mýdla od Zdravovlásky, ve kterých najdete: olejový, kokosový, ricinový a jojobový olej a navíc ještě bambucké máslo.
    Ricinový olej vlasy posiluje, vyživuje a podporuje jejich růst. Jojobový olej jim navrací pružnost, jemnost a lesk.
  5. Vzhledem k tomu, že byste ve složení přírodních tuhých šamponů neměli najít žádnou chemii, jsou v přírodě velmi dobře odbouratelné.
  6. Vydrží opravdu dlouho, takže šetří i vaši kapsu.

Co byste měli vědět, když začínáte s přírodní péčí o vlasy

Chvíli potrvá, než se z vlasů vymyjí silikony a další látky, na které byly vaše vlasy dosud zvyklé. Může to trvat jen pár dnů, ale i několik týdnů, během kterých se vám mohou vlasy víc mastit.

Vydržte alespoň měsíc, než se vlasy dostatečně zocelí a zhoustnou. Budete překvapeni, jakou má příroda sílu.

188265_image

Jak tuhý šampon na vlasy vlastně použít?

Existují dva způsoby, jak šampon na vlasy nanést a oba jsou úžasně jednoduché. Buď můžete promnout mýdlo v mokrých rukách a počkat, než se dostatečně napění a pěnu pak nanést do vlasů a promnou tak, jak jste zvyklí. Nebo tuhým šamponem několikrát přejet přímo po vlasech (stačí párkrát), odložit mýdlo na mýdlenku a pěnu vmasírovat.

Nakonec můžete vlasy opláchnout studenou vodou – dodá vlasům lesk podobně jako kondicionér.

Tak co, zkusíte to taky? Dejte nám vaše zkušenosti s tuhými šampony vědět na Facebooku Zdravíčko Boskovice.