Chcete si pořídit kočku? A víte, jaká jsou v Česku 3 nejoblíbenější kočičí plemena?

Pokud už doma svého kočičího miláčka máte, už jste jistě vypozorovali, že je to osobnost. Víte, že podobně jako psi nebo lidi se i kočky liší povahou nejen zvíře od zvířete, ale můžete vysledovat i určitě chování specifické pro danou kočičí rasu? Jestli pořízení kočičího parťáka právě zvažujete, bude vás jistě zajímat, jaká plemena koček jsou nejoblíbenější a (alespoň na internetu) nejvyhledávanější.

myvali kočka

  1. Mainská mývalí kočka

Tento „Něžný obr“, jak se jí přezdívá, pochází z Ameriky a patří mezi největší plemena koček – dospělý samec běžně váží kolem devíti kilogramů, samice bývá menší. Mezi chovateli se mainské mývalí kočky těší oblibě pro jejich přátelskost a hravost. Milují společnost ať už kočičí, lidskou nebo i psí a nadšeně se vrhají do společných her. Rády přenáší věci, takže pokud se jim budete věnovat a budete mít doma ty správné kočičí hračky, naučí se i aportovat.

 

Jestli jste už někdy mainskou mývalí kočku viděli, víte, že je pro ni typická nádherně hustá srst, která jim venku umožňuje přečkat nepřízeň počasí. Od malička by se mělo zvíře zvykat na vyčesávání. A před pořízením nejoblíbenějšího plemena kočky - mainské mývalí - byste také měli myslet na to, že řádně vyroste a proto vybírat šrabadlo, pelíšek (no možná spíš pelech) a přepravku tak akorát pro „obra“.

britska kocka

  1. Britská kočka – druhá nejoblíbenější kočičí rasa

Britská kočka je ideální mazlíček pro všechny, kteří hledají klidné, věčně pospávající a tiché zvíře. Pokud býváte o víkendech pryč a přes týden až do večera v práci nebo ve škole, tak si bez obav můžete pořídit britskou kočku. Té je to totiž srdečně jedno. Stačí, když bude mít plnou misku, dostatek vody a čistou kočičí toaletu.

                Britská kočka je královna a běda tomu, kdotento fakt nevezme na vědomí. Chce jít do vedlejší místnosti, ale vy zrovna nemáte čas milostpaní otevřít dveře? Tak počítejte s tím, že si to vypijete a příště si rozmyslíte, jestli ji budete přehlížet. Věřte mi, tohle mám z vlastní zkušenosti.

A že na tom je něco pravdy věděl i TerryPratchet, když napsal: „Ve starověku byly kočky uctívány jako bohové; na to nezapomněly.“

bengalska kocka_1

  1. Nudíte se? Pořiďte si bengálskou kočku.

Do třetice trochu divočiny – tahle kočka vám určitě připomíná zmenšenou verzi tygříka a podobnou má i povahu. Bengálské kočky jsou na rozdíl od mohutnějších britek spíš atletky – drobnější, pružnější a milují pohyb. Jsou společenské a za vaši pozornost se vám stokrát odvděčí – budou vám nejlepším přítelem.

173852_skrabadlo-pro-kocky-argi-becca-bezove-80-x-40-x-60-cm

O Bengálkách se ví, že jsou velmi inteligentní a zvídavé, proto potřebují neustále zahrnovat podněty. Pokud mají možnost jít ven, projeví se i jako lovci a výborní lezci. Pokud ven nechodí, je třeba jim vytvořit zajímavé prostředí, kterému bude dominovat škrabací strom pro kočky a hračky. Pořiďte nejlépe interaktivní, co ji budou motivovat a rozvíjet její inteligenci. Protože když se taková vynalézavá bengálská kočka začne nudit, destrukce na sebe nenechá dlouho čekat. A vy se pak rozhodně nudit nebudete.