Co to jsou superpotraviny, jaké jsou nejlepší a jsou vhodné i v těhotenství?

Superpotraviny je možné označit za fenomén dnešní doby. I když existuje řada kritiků, většina lidí je zastáncem těchto jídel, které se pyšní vyšším obsahem zdraví prospěšných látek než jiné pokrmy. 

superpotraviny 2

Co to jsou superpotraviny?

Jak již bylo nastíněno, pokud mluvíme o superpotravinách, hovoříme o jídle, které obsahuje vyšší množství tělu prospěšných látek než jiné potraviny na trhu. Těmito látkami jsou myšleny především vitaminy, antioxidanty, dále také vláknina nebo omega-3 mastné kyseliny, jež tělo tolik potřebuje, ale bohužel si je neumí vyrobit samo.

Pokud bychom se na superpotraviny měli podívat z pohledu zákona, řekli bychom, že definice těchto pokrmů není přesně stanovená. 

Jsou superpotraviny vhodné v těhotenství?

V souvislosti se superpotravinami se nabízí otázka, jestli je možné konzumovat právě superpotraviny v období těhotenství. V této fázi je tělo ženy náchylnější k leckterým pokrmům, nesnáší všechny změny (byť jenom v jídelníčku) dobře.

Pravdou ale je, že superpotraviny nejsou žádným tabu ani v těhotenství. I v tomto období plném hormonálních změn jsou přínosem. Nejen, že doplní veškeré látky a živiny, bez kterých nemůže tělo fungovat, ale také přináší i řadu jiných zdravotních benefitů.

185678-1_chlorella-100g

Nejlepší superpotraviny

V současné době existuje množství knih pojednávajících o superpotravinách. Obsahují veškeré zelené superpotraviny, červené nebo jiné pokrmy, které taktéž nesou označení “super”. Zmiňme si několik jídel, které lze označit za “nejlepší superpotraviny na trhu”.

Brusinky

Jednou z nejlepších superpotravin jsou bezesporu brusinky. Obsahují obrovské množství vitaminu C, také vitamin E. Jedná se o univerzální zdroj vápníku, draslíku, fosforu, a kromě jiného také hořčíku.

Moringa

Moringa je stromem, který je velice často označován za zázračný. U nás se stává čím dál více známějším a lidé ho začínají zařazovat do svých jídelníčků.

183809-1_moringa-bio-raw-1000g

Avokádo

I avokádo patří mezi nejlepší superpotraviny. Mluvíme o nejvíce fotogenickém pokrmu.

Borůvky

Pokud mluvíme o borůvkách, hovoříme o jednom z nejzdravějších druhů ovoce. Je to velice důležitý antioxidant.

Chia semína

Dávají se do tvarohu, müsli nebo jsou součástí mnoha zdravých pokrmů - řeč je o chia semínkách, která se taktéž s velkou pompou a grácií zařadila mezi nejlepší superpotraviny. Obsahují řadu potřebných živin a pomáhají do sebe vsáknout mnoho vody.

Ořechy

Mandle nebo vlašské ořechy - ať už sáhnete po tom či onom, uděláte dobře. Ořechy totiž také patří do našeho seznamu.

Účinky superpotravin nelze zaručit. Jsou však zdravou alternativou většiny pokrmů.

Provozovatel shopu, jako správce osobních údajů zpracovává cookies soubory, pro vylepšení eshopu, analytické účely a cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde