Kokosový olej pro krásné vlasy i pevné zdraví

Kokosový olej pro krásné vlasy i pevné zdraví

Kokosový olej se stal velmi uctívanou potravinou, která má velmi všestranné účinky na lidské zdraví. Ať jde o hubnutí, krásné vlasy či zpomalení progrese Alzheimerovy choroby, všude tam, i jinde nám kokosový olej může pomáhat.  

Jedinečná kombinace mastných kyselin obsažená v tomto bílém zázraku, má velmi pozitivní účinky na zdraví člověka. Níže najdete pět výhod, jež jsou založené na důkazech. Pokud jste stále nerozhodní, zda kokosový olej koupit, jistě si přečtěte náš článek a mějte v rozhodování jasno.  

18687-1_18687-1-kokosovy-olej-bio-450ml

Pro posílení mozku a jeho funkce při Alzheimerově chorobě

Plíživá a zákeřná choroba, kterou trpí většinou dospělí a starší lidé. Jedná se o stav, při kterém osoba ztrácí krátkodobou paměť, má poruchy vyjadřování a působí velmi zmateně. Každá Alzheimerova choroba u určité osoby postupuje rozdílný tempem, proto je doporučeno lidský mozek “trénovat”. Stejně jako trénování, může být prospěšný i kokosový olej. Pouhé čtyři lžíce oleje každý den a to dlouhodobě, brzdí příznaky Alzheimerovy choroby.  

 

Antimikrobiální účinky

V kokosovém oleji v BIO kvalitě, je obsažená kyselina laurová, která tvoří přibližně 50% mastných kyselin. Při trávení této kyseliny laurové, se tvoří látka nazývána monolaurin, jež má za úkol zničit škodlivé patogeny v lidském těle. Přesněji tedy bakterie, kvasinky, houby a viry.

Nejčastější kvasinkou v lidském těle bývá Candida albicans a bakterie Staphylococcus aureus, které úspěšně pomocí kokosového oleje a změně skladby jídelníčku odstraníte. Doporučené denní množství oleje pro odstranění virů a bakterií, jsou tři až pět polévkových lžic. Zdá se vám nemožné tolik oleje za den pozřít? Zkuste jej tedy smíchat například s ranní ovesnou kaší, natřít na rohlík či toust. Jistě vás napadnou i jiné možnosti, v jakém jídle se dá kokosový olej využít. 

18681-1_18681-1-kokosovy-olej-bio-4000ml

Snižuje pocit hladu

Tělo dokáže kokosový olej mnohem rychleji trávit, než ostatní běžné rafinované tuky a tím pádem poskytne i rychlejší energii. Nejen, že se tedy budete cítit lépe a naplnění energií, ale dokonce nebudete mít nutkání každou chvíli uždibovat kus dobrého dortíku, slané brambůrky a jiné. Mastné kyseliny obsažené v kokosovém oleji umí regulovat pocit hladu.

Pokud potřebujete rychleji zhubnout, kokosový olej vám může být nápomocen.

V takovém případě doporučujeme dát si dvě až tři lžíce oleje každý den. Zajisté se budete cítit více plní a nutkání na sladké bude rázem tatam.    

 

Lepší vstřebávání živin

Jistě už víte, že kokosový olej má schopnost zlepšit trávení a snižovat pocit hladu. Každopádně mnohem důležitější bude, že každodenní pojídání kokosového oleje pomůže efektivněji absorbovat vitamíny a minerální látky v těle. Nejčastěji to jsou vitamíny rozpustné v tucích a těmi jsou : vitamín A, D, E, K a minerální látky, jako je hořčík zinek, vápník, železo a jiné. Tyto vitamíny a minerální látky jsou velmi důležité pro správné fungování těla a řádné zdraví člověka. 

coconut-4061946_1280

Pro krásné a hebké vlasy

Kokosový olej je také velmi účinným pomocníkem pro krásné vlasy - zvyšuje jejich lesk a chrání je před poškozením. Při vmasírování do pokožky hlavy, může působit lépe než mnohé minerální oleje. Navíc odstraňuje lupy a brání vypadávání vlasům.

Vsaďte na kokosový olej a mějte vaši hřívu zářivě lesklou, zdravou, bez lupů a vypadávání. 

Jak je možné, že kokosový olej funguje lépe, než mnohé chemické přípravky? Je to způsobeno jeho obsahem, tedy jeho hlavní složkou, kyselinou laurovou. Tato kyselina zajišťuje obnovení vlasového vlákna, zvýší lesk a pevnost.

Abyste zvýšili účinek a získali dřívější zlepšení, doporučujeme kokosový olej pro hlubší výživu vlasů. Několik lžic kokosového oleje rozehřejte na sporáku či v mikrovlnné troubě a poté naneste na vlhké vlasy umyté šamponem. Po nanesení jemně masírujte pokožku hlavy a nechejte působit. Doporučený čas pro působení je hodina až dvě. Po této době opět vlasy umyjte běžným způsobem.  

woman-2593366_1280

Obsahuje také důležité vitamíny

Kokosový olej je bezpochyby skvělou alternativou mnoha tuků. Velmi lahodně chutná, a také krásně voní. Ve vysoké kvalitě si uchová důležité vitamíny, jako jsou A, C, a E.

Provozovatel shopu, jako správce osobních údajů zpracovává cookies soubory, pro vylepšení eshopu, analytické účely a cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde