Bezpečné cestování se psem v autě

Jaký by to byl výlet, kdyby jeho součástí nebyl psí čtyřnohý parťák! Není tajemstvím, že Češi jsou národem pejskařů a dokážou pro své čtyřnohé mazlíčky udělat opravdu všechno. Berou si je na dovolené, na víkendy k rodičům, nenechávají je o samotě a raději je dávají do psích lázní, kde jim bude zajištěna ta nejlepší péče. Bohužel i když řada pejskařů utrácí za své mazlíčky tisíce měsíce, přesto nemá řada z nich ani ponětí o tom, jak psa převážet v autě tak, aby to bylo bezpečné jak pro zvíře, tak pro řidiče a ostatní pasažéry vozidla.

Cestování autem se psem není vždy zrovna jednoduché a bezproblémové, a to nezávisle na tom, o jaké plemeno se jedná (jestli je to velký pitbul, střední chrt nebo drobný mops). Nikdo nedokáže předpokládat, jak pes během jízdy zareaguje, jak se bude chovat, jestli se lekne a neztropí spoušť. Je důležité pamatovat i na situace, které mohou nastat a které by mohly být důvodem dopravní nehody. Podívejme se proto na způsoby, jak bezpečně cestovat se psem v autě. Naštěstí dnes existuje řada vychytávek, které zaručí komfort a pohodlí psovi a klidnou cestu řidiči vozidla.

pes v autě 2

Pes v kufru vozidla

Jedním ze způsobů, jak převážet psa bezpečně v autě, je převážet ho v kufru. Pokud máte větší vozidlo, například kombi nebo SUV, pes se vám do kufru zaručeně vejde. Jen si musíte pořídit ochranu kufru, protože nikdy nevíte, jestli se psovi stane “nehoda” či jestli se mu za jízdy neudělá špatně. Stejně tak díky ochraně kufru budete mít zavazadlový prostor chráněn před zvířecími chlupy nebo krví při fenčině hárání.

Aby však byl pes ve zcela odděleném prostoru a neohrožoval svými výkyvy chování posádku a řidiče, je vhodné nainstalovat do automobilu oddělovací přepážky, které udrží psa vzadu na svém místě.

pes

Pes na zadních sedačkách auta

Nejste majiteli větších vozidel? Vlastníte klasický sedan nebo ještě menší vozidlo? Pak se nabízí otázka, kam psa umístit, aby byla cesta bezpečná pro něj i pro vás. Dalším způsobem, jak převážet psa v autě, je na zadních sedačkách. Abyste se opět vyhnuli zvířecím chlupům na sedačkách, doporučujeme pořídit pejskovi autodeku na sedačku, díky níž navíc pes nezapadne packou do prostoru mezi sedačkami.

Jestliže se psa rozhodnete umístit dozadu na sedačky, nezapomeňte pořídit i autopásy pro psa. Díky nim pes nepředvídatelně neskočí za vámi na přední sedačky a nebude tak důvodem dopravní nehody.

I když mu pořídíte zmiňované autopásy, rozhodně ho nedávejte jen do obyčejných plastových boxů, které jsou mezi chovateli poměrně oblíbené. Boxy totiž nelze nijak upevnit a nemusí být tak dostatečně komfortní a bezpečné pro psího čtyřnohého mazlíčka.

Zmiňované autodeky jsou tedy ideálním řešením, jelikož je lze prověsit mezi zadní a přední opěrky sedadel. Pejskovi se na nich bude sedět i spát naprosto dokonale, tím si můžete být jistí.

39876-2_autodeka-s-boky-allside-original