Nespavost

Trápí vás nespavost? Máme pro vás 3 tipy, jak s ní zatočit.

A napadlo vás někdy, že je možná jen potřeba změnit životní styl, který vedete? Právě ten nejvíce ovlivňuje kvalitu spánku. Nespavost trápí v dnešní době čím dál více lidí. 

Zde je několik tipů, jak s nespavostí zatočit.

Dobrý spánek je zásadní pro celkové zdraví člověka. Bohužel, asi 30 % lidí trpí nespavostí nebo chronickou neschopností usnout. 

Na trhu je nepřeberné množství čajů, které pomáhají k lepšímu usínání, stačí si jenom vybrat. Oblíbené mezi lidmi jsou i přírodní extrakty ve formě kapslí, skvělou kombinaci bylin obsahují Allnature Spánek bylinný extrakt. Bylinná směs obsahuje směs z bylin, které působí na bázi přírodní terapie.

Někdy stačí jen vyměnit polštář

Už jste se setkali s názvem akupresurní polštářek? Jeho úkolem je pomocí malých bodlinek stimulovat akupresurní body na hlavě, které odbourávají bolesti krku, zad, hlavy. Taktéž je skvělým pomocníkem při nespavosti a chronické únavě.  Jehličky navíc podporují správný krevní oběh a uvolňují svaly. Zároveň napomáhá taky ke zvýšení hladiny endorfinů, což jsou hormony štěstí – a právě ty vás dostanou do klidu a pohody.

Relaxační koupel před spánkem

Je dokázáno, že horká vana před spánkem vás dokonale připraví k odpočinku. Vědci zjistili, že zvýšení tělesné teploty před spaním nám může pomoci cítit se ospalejší, což vede k jednoduššímu usínání a vyšší kvalitě odpočinku a spánku. Proto je dobré si správně sprchu nebo vanu načasovat. Nejideálnější doba je přibližně hodinu před tím, než jdete do postele. A abyste se opravdu uvolnili, můžete si pomoci různými koupelovými přípravky, jako je například Epsomská sůl, která odbourává stres a uvolňuje svaly.

177776_allnature-spanek-bylinny-extrakt-60-cps 93489 Akupunkturkissen-800x800 171041_allnature-epsomska-sul-hermanek-1000-g

A jak jste na tom vy? Máte problémy s nespavostí a usínáním? Máte své osvědčené tipy, které vám pomohou rychle usnout?