Léto je tu! Pořiďte si litinovou grilovací desku a počasí vás nezaskočí

Staňte se mistrem grilování! Zelenina snad nechutná nikdy lépe, než z grilu a po grilovaných žebírkách se vždycky jen zapráší. Ať už prší, nebo svítí sluníčko. S litinovou grilovací deskou a dalšími vychytávkami budete moci opékat s přáteli a rodinou kdykoli a klidně i na balkoně nebo v troubě.

grilovani 1

Co všechno si můžete ogrilovat

Grilované kuře, pstruh, krkovice, koleno, steak, žebra… už se vám sbíhají sliny a svoláváte kamarády? To je dobře, grilovací sezóna je v plném proudu, sluníčko svítí, pivo se chladí…

Pokud masu zrovna neholdujete, vyzkoušejte grilovanou zeleninu (cuketu, papriku, lilek, kukuřice a dokonce i rajčata), houby nebo ovoce. Tady se fantazii meze nekladou a kdo ještě neochutnal grilovaný chřest, jako by nebyl.

Mnohokrát na vlastní chuťové pohárky vyzkoušené tipy na ty nejlepší bezmasé burgery si můžete přečíst v článku: Buďte hvězdou grilovačky s vegetariánským burgerem.

Co ještě budete potřebovat

Pokud i vy patříte mezi milovníky vlastnoručně míchaných dresinků k masu, podávejte je stylově v dřevěném prkénku se servírovacími miskami od LavaWood. Ty promění obyčejnou grilovačku ve stylovou záležitost. Stejně tak se hodí i na čerstvé saláty, nebo drobné ovoce, chipsy a oříšky.

A když už před sebou máte pořádný flák masa, potřebujete i pořádné krájecí prkénko, respektive krájecí desku se žlábkem. V nabídce máme prkénka a prkna z exotického dřeva iroko, které nejen, že je opravdu tvrdé, ale zároveň má přírodní antibakteriální účinky, které podpoří jeho správnou údržbu.

187251-1_lava-wood-servirovaci-miska-15x35-cm

Nádobí na grilování

Protože musí nádobí během grilování něco vydržet, je litina ideálním materiálem. Litinové grilovací desky a plotýnky se prohřívají rovnoměrně až k okraji a dlouho udržují teplo, takže už žádné hotové maso pouze uprostřed. A mimo grilu je můžete použít i doma v kuchyni – v troubě i na sporáku (a to i na tom indukčním). Ale nezapomeňte používat chňapky, bolelo by to.

U litinového nádobí ale pozor na správnou údržbu, která zahrnuje naolejování pánve (jedlým olejem) před a po použití, aby se zamezilo rezavění. Litina není ani velká kamarádka s vlhkem, tak dbejte na to, aby se příliš nestýkali.

Z našeho sortimentu nádobí na grilování vám můžeme doporučit:

 

187008-1_litinova-duo-plotynka-26x32cm-s-drevenym-podstavcem 

Máte všechno? Teď už jen BBQ omáčka a můžete začít.