Pijete moc nebo málo?

Hlavně dodržujte pitný režim - věta, kterou jste pravděpodobně slyšeli ve svém životě už několikrát. Pitný režim je pro člověka nadmíru důležitý, paradoxně je to však něco, na co lidé nedbají a co lidé nedodržují. Nedostatek vody může způsobit řadu zdravotních problémů počínajících dehydratací a končících přibíráním na váze, únavou nebo zácpou. To je třeba si uvědomit a zamyslet se nad tím, jestli pijeme moc nebo naopak málo. Jak jste na tom vy? A co konkrétně pijete? Zvyšujete kvalitu vody harmonizací s pomocí Somavedicu?

voda 1

Neřiďte se jen pocitem žízně

Obecně se ví, že člověk musí během dne vypít litr a půl až dva litry vody. Tato stanovená hranice se však může měnit. Vliv na to má roční období, které venku zrovna panuje, také sportovní aktivity nebo váha člověka. Je velkou chybou, že lidé se řídí jenom pocitem žízně. Pokud se budete řídit jen zmiňovaným pocitem žízně, znamená to, že v pozdějším věku už nebudete pít skoro vůbec. Bylo totiž prokázané, že pocit žízně s přibývajícím věkem výrazně slábne.

Co nejlépe pít?

V souvislosti s pitným režimem se také nabízí otázka, co bychom měli konkrétně pít. Do pitného režimu se zařazují prakticky všechny tekutiny, a to tedy nejen nápoje, ale i polévky či šťáva z ovoce/zeleniny. Odborníci radí vyhýbat se především slazeným nápojům, sladkým šťávám, limonádám nebo také alkoholu. Ten společně s kávou má tendenci lidský organismus dehydratovat. Naopak sáhnout bychom mohli po klasické kohoutkové vodě, případně po bylinkových čajích, které nesladíme.

182807-1_quantum--3

Pijete kvalitní vodu?

Obyčejná, kohoutková voda je to nejlepší, co můžeme pít. Nabízí se však otázka, zdali nám z kohoutku teče skutečně kvalitní tekutina. Bohužel neexistuje žádná přesná definice toho, jak kvalitní voda vypadá. Kvalita vody se určuje podle několika parametrů, jako je kyselost nebo zásaditost vody (pH) či oxidačně redukční potenciál. Klíčovou vlastností určující kvalitu vody může být i její struktura.

Pokud bychom se na vodu podívali pod mikroskopem, zjistili bychom, že nám na sklíčku leží takzvaná živá voda plná geometrických tvarů. Je totiž ovlivněná stejně jako okolní prostředí elektromagnetickým zářením. Jelikož je elektromagnetický smog nadmíru škodlivý a jelikož má vliv bohužel i na vodu, kterou pijeme, měli bychom provádět takzvanou harmonizaci vody. Pokud vodu harmonizujete například s pomocí Somavedic Atlantik, při jejím zkoumání pod mikroskopem pak překvapivě zjistíte, že voda je jemná a hladká, bez geometrických tvarů a zvláštností. I chuťově je zcela jiná. Často se harmonizovaná voda, i když doputovala potrubím až do kohoutku, přirovnává díky své chuti k přírodní pramenité vodě, kterou si rázem zamilujete společně s dětmi i domácími mazlíčky.

voda 3

Pijte vodu ihned z rána

Ať už pijete kvalitní harmonizovanou vodu nebo ne, důležité je pít ihned po probuzení. Tímto krokem nastartujete ledviny, které během noci odpočívaly. Doporučuje se především voda s citronem, která má pokojovou teplotu (příliš horký nebo příliš studený nápoj by tělu mohl způsobit šok).