Ořechy do každého jídelníčku

Chcete být zdraví a fit? Pak byste do svého jídelníčku měli zakomponovat ořechy, které jsou nejen zdrojem každodenně potřebné energie. V ořeších se nachází nejen tělu potřebné bílkoviny, ale taktéž vitaminy a celá řada minerálů, bez nichž by tělo nemohlo bezproblémově fungovat. Ptáte se, jaké konkrétní ořechy do svého jídelníčku zakomponovat? Každý druh má něco do sebe.

Kešu ořechy

Kešu ořechy patří k velice oblíbeným. Jsou součástí různých diet, ale řada lidí je jen tak chroupe u oblíbeného televizního pořadu. Jejich hlavní výhodou je jejich složení - ukrývají v sobě hromadu železa, zinku i hořčíku. A co všechno dokážou? Mohou například pomoci při posilování imunitního systému, z něhož se rázem může stát nedobytné rytířské brnění, které nezdolá žádný vir ani bakterie. Kromě toho pomáhají zpomalovat projevy stárnutí, což ocení především ženy, které se smutkem vítají každou novou vrásku v okolí očí či úst.

Lískové ořechy 

Lískové ořechy máme spojené především s legendární pohádkou Tři oříšky pro Popelku. V pohádce působily doslova zázračně. Věděli jste, že lískové ořechy jsou plné mědi, manganu, také železa, hořčíku i vitaminu E? Pomáhají regulovat hladinu cholesterolu a cukru v krvi, mohou pomoci našim očím. Nejen mrkev, ale právě i lískové ořechy může pomoci posílit náš zrak.

liskove orechy

Pistácie

K vůbec nejoblíbenějším ořechům patří zelené pistácie, které s oblibou vylupujeme z jejich tvrdých skořápek. Ani pistácie vás svými prospěšnými účinky nezklamou. Pomáhají například podporovat nervový i cévní systém, taktéž prospívají naší imunitě i svalům. Jen málokdo ví, že pistácie pomáhá zlepšit náladu člověka a zároveň také podpořit jeho intelekt. Obsahují v sobě velké množství nezbytných vitaminů, proto jsou právě pistácie tím, co lze nazvat zdravým mlsáním.

Makadamové ořechy

Makadamové ořechy jsou často označovány za ořechy na pečení. Velice často se totiž přidávají do různých buchet a bábovek. I tento druh ořechů se pyšní svými prospěšnými účinky.

Mandle plné užitečných antioxidantů

Mandle naleznete nejen ve směsích ořechů, ale taktéž je lze zakoupit samostatně. Jsou to ořechy plné potřebné vlákniny, mohou pomoci především našim střevům. Kromě toho jsou to užitečné antioxidanty. Kromě zmíněné vlákniny jsou mandle taktéž zdrojem vitaminu E a dalších látek. K oblíbeným se však řadí proto, že mají velmi příjemnou chuť.

mandle 20

Účinky ořechů nelze zaručit. Jsou však zdravou alternativou některých pokrmů.