Jak pročistit játra

Jak pročistit játra

" Játra jsou centrálním orgánem metabolismu. 

U dospělého člověka váží přibližně 1500 gramů a jejich struktura je relativně křehká. Vzhledem k tomu, že jsou dobře prokrvená, při prudkém nárazu hrozí nebezpečí masivního krvácení. Zdravá játra vyprodukují zhruba 1,5 l žluči za den. Žluč je odváděna mnoha drobnými trubičkami do jedné větší, která posléze ústí do žlučníku. Požití tuku nebo bílkovin v potravě způsobí vyprázdnění žlučníku do další části trávicí soustavy – do dvanáctníku.

Mezi populací (dospělou i dětskou) jsou stále více rozšířené žlučové kaménky.

Mnohdy je prvním signálem případných potíží například vyrážka. Při rentgenovém vyšetření žlučníku se obvykle nic neukáže, protože kaménky postoupily do žlučovodu.

Kdo někdy žlučové kameny viděl, ví, že mají mnoho barevných variant. Existují černé, červené, bílé, zelené nebo žluté. Mají podobu malých zátek, na jejichž povrchu jsou malé podélné zářezy. Velmi dobře je to viditelné u větších kamenů, které vznikly spojením několika menších. V každém kamenu se nachází skupina bakterií, což svědčí o tom, že kámen mohl vzniknout jako následek přítomnosti zbytků nějakého mrtvého parazitického tvora.

V průběhu procesu zvětšování velikosti i počtu kamenů roste i zpětný tlak působící na játra. To má za následek menší produkci žluči. Žlučové kameny zamezují vylučování cholesterolu, který se posléze hromadí v těle. Rýhovaný povrch snáze zachycuje baterie, viry a parazity, které procházejí játry. Pokud se nezbavíte žlučových kamenů, nelze se účinně zbavit například nadýmání nebo žaludeční infekce.

Játra a žlučovody bez žlučových kamenů, velmi podstatně zkvalitní trávení a organismus nastartuje cestu k lepšímu zdraví. Zároveň dochází k postupnému vymizení řady alergií.

Tím, že zbavíte játra žlučových kamenů, podstatně zlepšíte trávení, které je základem pevného zdraví.

Proces očisty jater se doporučuje provádět minimálně dvakrát ročně. 

 

Pro úspěšné nastartování jaterní kúry je vhodné obstarat 2-3 růžové grapefruity, aby z nich bylo možno získat zhruba 150ml čerstvé šťávy.

 

Dr. Hulda Clark

 

Při provádění očistné jaterní kůry je optimální konzumovat probiotika. Díky působení Glauberovy soli dochází k průplachu střev a tím k narušení střevní mikroflóry.

 

.......................................................................................................

 

Návod na očistnou kůru

(odstranění žlučových kamenů ) podle Dr.H.R.Clark

 

Na začátku je ideální zbavit játra všech případných parazitů. Orgán by měl být naprosto čistý. Během očistného procesu byste sice určité množství parazitů vyloučili. Ale pouze malé a stále byste se necítili dobře.

Optimální je absolvovat alespoň část (1-3 týdny)  kúry proti parazitům.

Rovněž se doporučuje absolvovat kromě kúry proto parazitům i kúru ledvinovou. Močový měchýř, ledviny a zbytek močového ústrojí by měl být dokonale zbaven případných mikrobů či bakterií. Je třeba, aby všechny části vylučovací soustavy fungovaly 100%. Budou na ně kladeny vyšší nároky ohledně zejména při odstraňování odpadních látek z organismu.

Zároveň je vhodné nechat si zkontrolovat a případně opravit chrup. Přítomnosti potencionálního kazu a baterií, které ho způsobují, by mohla plynulost očistné kúry narušit.

K absolvování kúry je nejideálnějším dnem sobota. Je to poměrně velká zátěž pro organismus, a tak budete moci v neděli. Co se týče léků, užívejte pouze ty, které nelze vynechat. Den před očistou jater přerušte kúru proti parazitům a ledvinovou kúru.

Vynechte tučná jídla, jezte pouze vařené cereálie, ovoce, chléb a med. Absolutně zakázány jsou potraviny živočišného původu jako máslo nebo mléko. Brambory a zeleninu vařte jen ve vodě. Vznikne tak tlak v játrech a tím dojde k vytlačení více žlučových kaménků.

 

Časový harmonogram celé kúry je velmi důležitý a je třeba ho plus mínus deset minut dodržovat.

14:00 Po druhé hodině odpolední už nejezte ani nepijte. Pokud toto pravidlo porušíte, budete se cítit špatně.

         Připravte si roztok tvořený Glauberovou hořkou solí (síranem hořečnatým) a vodou. Poměr obou složek je 4 lžíce soli na 3 hrnky vody.

  Na jednu dávku užijeme 3/4 hrnku. Celkem máme připraveny 4 dávky. Roztok uchováváme v lednici.

 

18:00 Vypijte hrnek hořké soli. Pro zlepšení chuti můžeme přidat 1/8 lžičky vitaminu C. Pokud máte potřebu, zapijte sůl pár doušky čisté vody.

         Z lednice si připravíme již zakoupení grapefruity a k nim olivový olej, aby se zahřáli na pokojovou teplotu.

 

20:00 Užijte další hrnek hořké soli. Přesto, že jste osm hodin nic nejedli, pocit hladu se nedostavuje.

 

21:45  Naplňte hrnek zhruba do poloviny olivovým olejem. Do jiného hrnku vymačkejte grapefruit a  odstraňte  dužinu.

           Z jednoho hrnku by mělo být k dispozici zhruba ½ hrnku šťávy, kterou smícháme s olejem. Nádobku uzavřeme a důkladně protřepeme.

          Nyní je čas na návštěvu toalety (jednou, nebo vícekrát, i kdyby to mělo znamenat zpoždění na další dávku kúry ve 22 hodin)

           Pokud budete mít potřebu návštěvy toalety dříve (např 20:30, 21:00), nevadí. Zpoždění na další dávku Glauberovy soli by nemělo přesáhnout 15 minut.

 

22:00 Vypijte připravený koktejl z olivového oleje a grapefruitové šťávy.

         S prvními doušky užijte 4 ornithinové tobolky, které zajistí vašemu očišťujícímu se tělu zajistit klidný spánek. Pokud máte sklony k nespavosti, užijte tobolek raději 8.

          Pokud je to alespoň trochu možné, při pití možno stůjte. Dávku je nutno vypít do 5 minut (starší a nemocní lidé do 15 minut).

 

Okamžitě ulehněte. Pokud tak neučiníte, celá kúra bude narušena. Čím dříve po užití kotejlu si lehnete, tím větší množství kaménků z těla odejde. Ulehněte ihned, jakmile vypijete směs. Doporučuje se poloha na zádech a hlavu podložte polštáři.

Zkuste si na vašem vnitřním promítacím plátně promítnout, co se děje s vašimi játry. Nejméně 20 minut je nutno zůstat v absolutním klidu. Žlučové kameny se pomalu posouvají žlučovody. Díky Glauberově soli naprosto bezbolestně.

Ráno po probuzení vypijte třetí dávku hořké soli. Pokud pociťujete nevolnost, pití hořké soli na chvíli odložte.

Pokud máte potřebu, lehněte si. Nepijte dávku před šestou hodinou ranní.

O dvě hodiny později vypijte čtvrtou (poslední) dávku hořké soli a znovu si můžete lehnout.

Určitě se vám bude chtít na toaletu. Dvě hodiny po poslední dávce soli můžete začít pomalu s příjmem  potravy. Začněte ovocnou šťávou.

Za půl hodiny přidejte ovoce a za další hodinu i lehké jídlo. Večeři už budete jíst zcela zregenerováni.

 

Povedlo se?

Ráno se objeví průjem. S pomocí kapesní svítilny pátrejte po žlučových kaméncích, které opustily spolu se stolicí vaše tělo.

Pokud jsou zelené, je to důkaz, že se nejedná o zbytky jídla.

Žluč z jater je zelené barvy. Stolice ve většině případů klesne ke dnu na rozdíl od kaménků, které plavou na povrchu, protože obsahují cholesterol.

Pokuste se je přibližně spočítat. Optimální je zbavit se nejméně 2000 kaménků, aby se se natrvalo vyléčila alergie, burzitidu nebo třeba bolesti zad.

Účinky první kúry trvají několik dní. S postupem zbylých kaménků směrem dopředu se vrátí i symptomy.

Jaterní kúru lze opakovat v intervalu dvou týdnů. Lze jí provést pouze v tom případě, že je člověk absolutně zdravý.

V některých případech jsou žlučovody plné cholesterolu ve formě krystalů, které se ještě nezformovaly do podoby kamenů.

Mají podobu smetí plovoucího na hladině vody v záchodové míse. Bývají zbarvené dohněda. Zbavit tělo těchto krystalů je stejně důležité jako samotných kaménků.

U někoho se může objevit pocit slabosti nebo nemoci. Stává se tak v případě, že byla zanedbána očistná kůra ledvin.

Před jaterní kúrou byste si měli maximálně pročistit ledviny a zbavit se parazitů.

Text je tvořen citacemi a výňatky z knihy " Revoluce v léčení všech nemocí" od DR.H.R.Clark se souhlasem majitele autorských práv v ČR, společnosti Z-Technology s.r.o.

 

 


Z INTERNETU

...............................................................................................................................................................

Játra - největší vnitřní orgán umístěný v pravé horní části břišní dutiny.  Vzhledem k tomu, že se jedná o životně důležitý orgán, nelze ho vyjmout z těla. Podílí na řadě důležitých procesů. Mezi ty nejvýznamnější patří detoxikace, tj. degradace toxinů obsažených v krvi nebo v lymfatickém systému, kam se dostali ze střev, a jejich následný export do ledvin. Ty mají za úkol nežádoucí zplodiny odvádět z těla ven prostřednictvím moči.

Pro tělo je detoxikace nezbytný proces, který probíhá v každém organismu bez ohledu na to, zda je podporován, nebo ne. Pokud by k očistě nedocházelo, odpadní látky by se hromadily a tělo by pod jejich náporem zkolabovalo.

 

 

Posilování těla přírodní cestou

Mnoho lidí přírodním metodám příliš nedůvěřuje a obrací se raději k tradiční medicíně. Podíl klasických lékařů na péči o organismus je samozřejmě nezastupitelná a měla by fungovat v symbióze s přírodou. Přírodní techniky nám pomáhají tělo regenerovat, očistit od odpadu a toxických látek. Tělo doslova stimulují k jeho očistě. Denně na nás působí toxické látky, aniž bychom si to uvědomovali. Náš organismus je účinným filtrem a bariérou pro látky organického i anorganického původu. Kapacita vnitřních orgánů je dokonce nadsazená tak, aby tělo zvládlo fungovat v nepříliš čistém prostředí delší dobu bez újmy. Přírodní očista vlastně neznamená nic jiného než stimulace detoxikačních procesů, které v každém živém organismu probíhají automaticky a nepřetržitě.

 

Játra jsou centrálou detoxikace

Jedná se o největší vnitřní orgán lidského těla. Tvoří ho dva jaterní laloky, z nichž

, pravý lalok je větší než levý. Dva vazy ho spojují s bránicí a další dva se stěnou břišní. Každá jaterní buňka zvládá až 500 druhů chemických reakcí. Z tohoto důvodu jsou játra gigantickou chemickou továrnou. Stav jater je u standardně žijícího člověka dost tristní. Pro běžný lidský provoz stačí pouhá ⅕ fungujících jater. V tomto stavu už se samozřejmě mohou objevit komplikace. Například bolesti, ale nemusí bolet játra. Často bolí orgány játrům podřízené viz dále). Regenerační schopnost jater je velmi silná. Přirozená rychlost obnovy všech tkání jater se udává na jeden rok.

 

Významné funkce jater

Játra mají hned několik funkcí, jsou to tyto.

 

Metabolismus tuků: Z hlediska detoxikace nazýváme jaterními toxiny ze životního prostředí takové, které jsou rozpustné v tucích, např. dioxiny, methylrtuť.

 

Zásobárna tuků: U zdravého člověka tvoří tuková zásoba až 10 % hmotnosti jater.

 

Syntéza cholesterolu: Organismus se nespoléhá jen na cholesterol přijímaný ve stravě, ale syntetizuje si ho nanovo.

 

Degradace cholesterolu a tvorba žluči: V játrech probíhá degradace cholesterolu a tvorba žluči, která umožňuje činnost trávicích enzymů na tukových buňkách.

 

Metabolismus sacharidů: Až 40 % hmotnosti jater tvoří glykogen, slouží jako energetická zásoba pro delší tělesnou zátěž, která u netrénovaných jedinců do dvou hodin glyogen rychle spotřebovává.

 

Metabolismus aminokyselin: Játra mají rychlý metabolický obrat, a proto mohou uvolnit aminokyseliny velice rychle.

 

Degradace hormonů: V játrech se degradují hormony jako je inzulin, steroidní hormony a další.

 

Ukládání vitamínů: Vitamíny rozpustné v tucích: A, D, E, K a vitamín B12.

 

Ukládání důležitých kovů: Zásobárna železa pro správnou funkci červených krvinek a mědi pro správnou funkci nervového systému a pro enzymy účastnící se metabolismu cukrů.

 

Odstraňování toxinů: Játra štěpí a odstraňují zbytky léků, antibiotik, alkoholu a jiných toxických látek.

 

Jak to vidí čínská medicína

Játra jsou spojena s emocemi vzteku a zlosti. Dispozici k agresivnímu chování mají především jedinci narozeni na jaře – zrozenci větru. Jaterní lidé bývají buď neúměrně agresivní, což se projevuje například v domácích hádkách, nebo neschopni odmítnutí – zakřiknutí jedinci, kteří se v určitých napjatých situaci nijak neprojevují. Pokud játra nepracují tak, jak mají, poznáme to zvýšenou chutí na kyselé jídlo. U závažnějších případů jsou lidé dokonce schopni vypít i sklenici octového nálevu, a ještě se budou cítit spokojeně! Další stěžejní emocí jater je touha po existenci a zároveň strach o ní. Ten se na těle projevuje stresem – sevření tkání. Je to signál pro usazování patologických informací a toxinů.

Podřízené orgány jater

Játra mají primární energii, která je oslabována jakoukoliv patologií a přenáší se do podřízených orgánů. Játra ovládají veškeré vazivo a nervový systém. Je s nimi spojena í celá řada dalších orgánů: žlučník, Langerhansovy ostrůvky, mazové žlázy, nadledvinky, nehtové lůžko, oční koule, horní víčko, penis, varlata, pochva, průdušnice, spánkový a týlní lalok, šlachové pochvy, kyčelní kloub, slepé střevo a konečník. Špatný stav jater signalizují hlavně tyto projevy: bolest hlavy a krční páteře, bolesti kyčlí, slzení očí, slábnutí zraku, vyrážky na pohlavních orgánech, hučení v uchu, sucho v krku, záněty spojivky, agrese, nerozhodnost, zuřivost, samomluva, výbuchy smíchu.

Detoxikace musí být systematická

Každý by se měl zajímat a starat se o stav svých jater. Zlepšením tohoto stavu můžeme zlepšit celý náš život. Nelze doporučit jen jeden univerzální preparát nebo jednu bylinu, která by zvládla celou detoxikaci jater. Existuje mnoho důvodů, proč tomu tak je: játra mají mnoho odlišných funkcí; játra mohou být zasaženy nejrůznějšími toxiny; celé lidské tělo je provázané, a proto je nutné zajistit komplexní postup, především se zaměřujeme na detoxikaci tenkého a tlustého střeva (to znamená i hlavního orgánu, kterými jsou plíce, v případě dvanácterníku je hlavním orgánem srdce), poškozená stěna střev může otevírat cestu pro nadměrné množství toxických látek. Bylinné přípravky mohou očistu jater výrazně podpořit. Neznamená to ale, že dojde k vyloučení veškerých toxinů, které jsou v játrech usazeny. Pro kontrolu účinnosti detoxikace proto doporučuji navštívit detoxikačního poradce, který je schopen změnu toxické zátěže v játrech vysledovat.

 

Přeji vám zdravá játra a odvahu do života!

 

Zde naleznete ještě jednoduché tipy na cvičení a posílení i jater – Orgánová sestava.

 

Autor: Pavel Chodil, foto: Pinterest, www.slunecnyzivot.cz

Pokud máte chuť sdílet článek na vašich stránkách, směle do toho, jen prosím o uvedení jména autora, případných zdrojů, odkazu na www.slunecnyzivot.cz a této poznámky