Vitestin – český bylinný nápoj pečující o zažívací trakt

Unikátní (a tajná) kombinace deseti českých bylin, aloe vera a ženšenu pravého ve formě nápoje blahodárně působí na sliznice trávícího systému. Vitestin je vhodný nejen při zažívacích potížích, ale i jako jejich prevence.

190707-1_vtip

Co je Vitestin

Bylinný nápoj se základem z více než deseti bylin z našich polí, luk a lesů, které doplňuje Aloe vera a Ženšen, pokrývá střevní sliznici a tím zajišťuje blahodárné působení bylin ve střevě. Je zcela bez konzervantů, sladidel, aromat, barviv a „éček“. Trvanlivost výrobku zajistila tepelná úprava, díky které můžete sklenice s Vitestinem bez obav skladovat ve spíži, nebo sklepě.

Denní dávka obsahuje 10,4 % denní referenční hodnoty příjmu Ženšenu pravého. Ten se získává extrakcí z nejkvalitnějšího šestiletého kořene. Podporuje mozkovou aktivitu, zlepšuje kognitivní funkce a pomáhá zvýšit koncentraci a bdělost. Je to silný antioxidant, podporuje imunitní systém a přispívá k normální cirkulaci krve.

Aloe vera napomáhá čištění a detoxikaci organismu, podporuje imunitu a přispívá k normální činnosti gastrointestinálního traktu.

190707-1_vitestin3

Jak se užívá

Protože je tento bylinný nápoj poměrně hustý, dobře pokrývá sliznice v zažívacím traktu. Proco největší účinek byste měli vypít celou sklenici (390 ml) hned ráno ještě před snídaní během 15 minut. Pokud by to bylo příliš, zbylou část Vitestinu si můžete dopřát po obědě (mezi druhou a čtvrtou hodinnou odpolední). Nechte přípravek hodinu působit a až poté se nasnídejte a napijte.

Na konzistenci a chuť nápoje si budete muset pravděpodobně chvilku zvykat (je bez aromat, sladidel a barviv). Můžete vyzkoušet pár tipů, jak si popíjení bylinného nápoje ulehčit.

  • Pokud máte po ránu rádi teplé, můžete si obsah sklenice lehce přihřát ve vodní lázni (jen mikrovlnku nechte vypnutou – cenné látky by se v ní vypařily).
  • Pokud máte ráno raději něco osvěžujícího, z ledničky bude tak akorát.
  • Můžete ho naředit ovocnou šťávou nebo domácím džusem.
  • Nikam nespěchat a popíjet po malých doušcích.
  • Drsňáci sklenici pijí na ex.

Doplněk stravy z Jižních Čech

Receptura unikátního doplňku stravy Vitestin spatřila světlo světa v roce 2018 v laboratořích Jihočeského vědeckotechnického parku, kde studovali problematiku IBD (idiopatických střevních zánětů) a zažívacího traktu a bylin.

Od té doby se společnost Natura Imuneco snaží, aby se stal Vitestin schváleným léčivem na Crohnovu chorobu a ulcerózní kolitidu, to ale znamená další roky testování a obrovské náklady. Proto provádí výzkum ve spolupráci s těmi nejpovolanějšími, se zákazníky – ti se během užívání Vitestinu nechávají pravidelně laboratorně testovata následně sdílejí výsledky svých naměřených hodnot.

190707-2_vitestin-2

Jeden krok navíc

Starejte se o své tělo, stejně jako se staráte o své auto nebo třeba pokojové rostliny. Pečujte o svůj střevní mikrobiom, odpusťte si sladkosti a místo nich si dejte porci ovoce nebo zeleniny (nejlépe z našich končin). Nezapomínejte ani na luštěniny, ovesné vločky, celozrnné výrobky, jogurty a kefíry a kysané a fermentované potraviny.

Tým kolem Vitestinu dal dohromady kuchařku Recepty pro leh(p)čí pocit, která stojí na základech bezezbytkové diety při střevních onemocněních a zažívacích obtížích. Recepty jsou lehké, jednoduché, variabilní a inspirativní. A zdarma na stránkách Vitestin.cz, nebo zde.

Zdroj: www.vitestin.cz