Aromaterapie – zrelaxujte se pomocí esenciálních olejů i vonných tyčinek

Co vás napadne, když se řekne Vánoce? Možná, že jedna z prvních věcí bude právě vůně jehličí, vanilky a kouřících františků. Příjemná vůně v nás probouzí příjemné pocity, takže pokud toužíte po tělesné a duševní pohodě, vyzkoušejte aromaterapii. Uvidíte, jak vás za chladných dnů vřelé teplo svíčky a správně zvolené aroma, potěší.

aromaterapie 1

Aromaterapie esenciálními oleji

Připravit si aromaterapii doma je snadné. Stačí vám vhodný esenciální olej, který se získává z různých částí rostlin. Při výběru oleje dbejte na jeho kvalitu a vždy upřednostňujte ty 100 % přírodní esenciální oleje. Ačkoli jsou dražší, bývají voňavější a tím pádem i účinnější.

Mezi nejoblíbenější éterické oleje patří pro své zklidňující účinky levandulový a eukalyptový. Existuje i čakrová aromaterapie napomáhající pročištění konkrétních čaker.

Použití esenciálních olejů na kůži

Pokud toužíte po dokonalém uvolnění, pak je aromaterapie přes kůži přesně pro vás. Vámi zvolený esenciální olej můžete přidat

  • do koupele (ta by neměla být delší, než dvacet minut),
  • použít při masáži (je nutné jej smíchat například ještě s olejem, např. olivovým nebo kokosovým),
  • do domácích kosmetických přípravků (tam se hodí například levandule nebo teatree).

 

178109_vyr-354tea-tree-etericky-olej-10-ml

 

Aromalampa provoní a zkrášlí váš domov

Pokud nechcete vonné oleje aplikovat přímo na kůži, jednoduše nakapejte uvedené množství do aromalampy, přidejte vodu, zapalte svíčku a během chvilky můžete relaxovat. K dostání jsou aromalampy keramické, kamenné i elektrické (u těch není zapotřebí zapalovat svíčku).

Vhodně zvolená aromalampa může být designovým doplňkem vašeho interiéru. Při výběru ale nezapomínejte na funkčnost – hlubokou misku, aby se voda s olejem nevypařila příliš rychle a dostatečně velké tělo i odvětrávací otvory. Jinak by se mohl vonný olej připalovat. Aromalampa má vícero využití – hodí se i na rozehřívání vonných vosků.

181013-1_aromalampa-mastek-ratolest-1

Vykuřování vonnými dýmy

Pravděpodobně máte představu vykuřování spojenou s magickými obřady a zaháněním „zlých duchů“. Ale ještě v první polovině 20. století se ve francouzských nemocnicích dezinfikovalo pálením rozmarýnu a jalovce. Abyste si podobný rituál mohli vyzkoušet i doma, budete potřebovat vykuřovací nádobu nebo pícku, uhlíky pro vykuřovací směs, rostlinný materiál (pryskyřice, dřevo nebo byliny) a izolační vrstvu.

Vypadá to jako alchymie? Naštěstí jsou k dostání vonné tyčinky, které jednoduše umístíte do stojánku, zapálíte a necháte provonět místnost. Doporučujeme oku i peněžence lahodící sady pro aromaterapii, ve kterých najdete všechno potřebné. V dnešní době jsou i stojánky na vonné tyčinky designovými kousky, stačí si vybrat.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli formu aromaterapie, uvolnění na sebe nenechá dlouho čekat.