Aromaterapie – zrelaxujte se pomocí esenciálních olejů i vonných tyčinek

Co vás napadne, když se řekne Vánoce? Možná, že jedna z prvních věcí bude právě vůně jehličí, vanilky a kouřících františků. Příjemná vůně v nás probouzí příjemné pocity, takže pokud toužíte po tělesné a duševní pohodě, vyzkoušejte aromaterapii. Uvidíte, jak vás za chladných dnů vřelé teplo svíčky a správně zvolené aroma, potěší.

aromaterapie 1

Aromaterapie esenciálními oleji

Připravit si aromaterapii doma je snadné. Stačí vám vhodný esenciální olej, který se získává z různých částí rostlin. Při výběru oleje dbejte na jeho kvalitu a vždy upřednostňujte ty 100 % přírodní esenciální oleje. Ačkoli jsou dražší, bývají voňavější a tím pádem i účinnější.

Mezi nejoblíbenější éterické oleje patří pro své zklidňující účinky levandulový a eukalyptový. Existuje i čakrová aromaterapie napomáhající pročištění konkrétních čaker.

Použití esenciálních olejů na kůži

Pokud toužíte po dokonalém uvolnění, pak je aromaterapie přes kůži přesně pro vás. Vámi zvolený esenciální olej můžete přidat

  • do koupele (ta by neměla být delší, než dvacet minut),
  • použít při masáži (je nutné jej smíchat například ještě s olejem, např. olivovým nebo kokosovým),
  • do domácích kosmetických přípravků (tam se hodí například levandule nebo teatree).

 

178109_vyr-354tea-tree-etericky-olej-10-ml

 

Aromalampa provoní a zkrášlí váš domov

Pokud nechcete vonné oleje aplikovat přímo na kůži, jednoduše nakapejte uvedené množství do aromalampy, přidejte vodu, zapalte svíčku a během chvilky můžete relaxovat. K dostání jsou aromalampy keramické, kamenné i elektrické (u těch není zapotřebí zapalovat svíčku).

Vhodně zvolená aromalampa může být designovým doplňkem vašeho interiéru. Při výběru ale nezapomínejte na funkčnost – hlubokou misku, aby se voda s olejem nevypařila příliš rychle a dostatečně velké tělo i odvětrávací otvory. Jinak by se mohl vonný olej připalovat. Aromalampa má vícero využití – hodí se i na rozehřívání vonných vosků.

181013-1_aromalampa-mastek-ratolest-1

Vykuřování vonnými dýmy

Pravděpodobně máte představu vykuřování spojenou s magickými obřady a zaháněním „zlých duchů“. Ale ještě v první polovině 20. století se ve francouzských nemocnicích dezinfikovalo pálením rozmarýnu a jalovce. Abyste si podobný rituál mohli vyzkoušet i doma, budete potřebovat vykuřovací nádobu nebo pícku, uhlíky pro vykuřovací směs, rostlinný materiál (pryskyřice, dřevo nebo byliny) a izolační vrstvu.

Vypadá to jako alchymie? Naštěstí jsou k dostání vonné tyčinky, které jednoduše umístíte do stojánku, zapálíte a necháte provonět místnost. Doporučujeme oku i peněžence lahodící sady pro aromaterapii, ve kterých najdete všechno potřebné. V dnešní době jsou i stojánky na vonné tyčinky designovými kousky, stačí si vybrat.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli formu aromaterapie, uvolnění na sebe nenechá dlouho čekat.

Provozovatel shopu, jako správce osobních údajů zpracovává cookies soubory, pro vylepšení eshopu, analytické účely a cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde