Magnetoterapie: Fyzikální terapie

Magnetoterapie, která stojí na pomezí alternativní medicíny, se řadí k jedné z nejstarších forem fyzikální terapie. Účinky magnetu znali už staří Etruskové a Číňané, využívali je také Řekové a Římané. V čem spočívá podstata magnetoterapie? Tato technika pozitivním způsobem využívá působení magnetického pole na lidské tělo. Pomoci vám přitom může od řady oslabení.

Magnetoterapie se řadí k fyzikálním terapiím, neboť jde o působení konkrétního fyzikálního podnětu na lidské tělo. V tomto případě na vás působí magnetické pole.

Tento druh fyzikální terapie pomáhá při celé řadě oslabení. A to především kvůli tomu, že působením pulzního magnetického pole dochází k ovlivňování tkání lidského těla na buněčné úrovni. 

magnetický náramek

 

Magnetoterapie může pozitivně ovlivňit proudění energie lidským tělem. Magnetické pole dále pomůže uvolnit svalové křeče, urychluje látkovou výměnu a působí detoxikačně, může mítregenerační účinky.

Víte, že? Ideální denní dávka působení magnetického pole na lidské tělo se počítá v řádu 3 až 8 hodin.

Magnetoterapeutické náramky a náhrdelníky

Magnetoterapeutické náramky a náhrdelníky, jsou vyrobeny ve velmi atraktivním provedení. Proto je můžete na svém tělem nosit i jako stylový módní doplněk.

magnetická náplast

Magnetické náplasti: Aplikace přímo na místo

Přímo na postiženou oblast, kterou je místo bolesti nebo svalového napětí, můžete rovnou nalepit také magnetické náplasti. Aplikovat je lze na zápěstí, loket, koleno, rameno, krk či záda, nebo rovněž na celé tělo. Magnetické náplasti se využívají k tlumení bolesti svalů a kloubů, mohou také pomoci při dočasných otocích nebo brnění.

Tip: Jednotlivé magnetické náplasti můžete nalepit také na jednotlivé akupunkturní body.